Infostart.hu
eur:
363.1
usd:
308.78
bux:
139459.59
2026. április 13. hétfő Ida
Kriston Zoltán postás autójába rakja az önkormányzat kézbesítésre váró csomagjait a nyíregyházi 1. számú postahivatal udvarán 2016. december 9-én. A Magyar Posta dolgozói Nyíregyháza mintegy 19 ezer nyugdíjas lakosának kézbesítik a város 2500 forint értékű karácsonyi ajándékcsomagját.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Már tudni, mikor várhatják a nyugdíjasok a postást az élelmiszer-utalványokkal - parlamenti bejelentés

Az élelmiszerekre és drogériai termékekre kivetett árréskorlátozás legújabb eredményeiről és a nyugdíjasoknak szánt élelmiszerutalványok részleteiről adott tájékoztatást az Országgyűlésben a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára. Zsigó Róbert a DK-s Varju László napirend előtti felszólalására reagálva beszélt erről.

875 élelmiszer ára csökkent abból az ezerből, amire ez vonatkozik, átlagosan 19,7 százalékkal - ismertette Zsigó Róbert a parlamentben, a DK-s Varju László napirend előtti felszólalására reagálva.

Mint folytatta, az árrésstopot bevezette a kormány a háztartási, a drogériai termékekre is.

"417 termék ára csökkent, átlagosan több mint 26 százalékkal. Olyan termékek ára csökkent, amelyeket az idősek és a családok a leginkább vásárolnak" - mutatott rá.

A kormány döntött arról is, hogy 30 ezer forintos élelmiszer-utalványt ad az idős embereknek.

"Azért döntöttük így, mert ezzel is megpróbáljuk segíteni őket abban, hogy meg tudjanak élni, hogy meg tudják vásárolni az élelmiszereket."

Mint bejelentette,

az élelmiszer-utalványokat a Magyar Posta fogja az idős embereknek kézbesíteni július 29-től.

"Július 29-től ezt be tudják váltani az idős emberek, december 31-ig 2,5 millió nyugdíjast és nyugdíjszerű járulékban részesülőt érint" húzta alá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Az emberiség újból a Hold kapujában: itt a menetrend az Artemis küldetése után

Hazatért a Földre az Artemis–2 legénysége, miután tíznapos űrutazásukon megkerülték a Holdat, öt évtized után először járt ember égi kísérőnknél. 2028-ban jöhet az „emberes” holdraszállás, a 2030-as években pedig az állandó Hold-bázis. A küldetés jelentőségéről Szabó Olivér Nortont, a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza beszélt az InfoRádióban.

Miniszterek veszítettek a választáson – hatalmas átalakulás az Országgyűlésben, kik jutottak be és kik estek ki?

Noha a végleges parlamenti névsorra még legalább szombatig várni kell – a jogerősre még tovább –, de abból fakadóan, hogy a Fidesz-KDNP képviselői mezőnye 135-ről várhatóan 55-re csökken, a távozó kormány pártjainak soraiból „korszakos” politikusok hiányoznak majd, hacsak nem lesznek a javukra tömeges visszalépések. A Tisza Párt részéről viszont valamennyi ismerős név parlamenti mandátumhoz juthat, akár az EP-ből vagy a Fővárosi Közgyűlésből is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.14. kedd, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Így reagált az OTP, a 4iG, a Mol

A Tisza Párt győzelmével ért véget a vasárnapi országgyűlési választás Magyarországon, ennek hatására pedig máris nagyobb erősödésben van a forint a vezető, illetve a régiós devizákkal szemben is. Az eseményeket követően azonban nem csak a devizapiacon, de a magyar tőzsdén is nagy mozgásokat láthattunk: a BUX történelmi csúcsra ugrott, csakúgy mint az OTP, a Mol, valamint a Richter részvénye is. Eközben viszont rendkívül erős eladói nyomás alá kerültek a NER-papírok: hatalmas mínuszban zárt többek között van a 4iG és az Opus is.  Eközben a nemzetközi befektetői hangulatra részben rányomta a bélyegét, hogy a hétvégén borultak az iráni béketervek, ennek következtében pedig ismét elszállt az olajár, és az európai piacok gyengélkedtek. Az USA-ban viszont emelkedést láttunk, miután Donald Trump arról beszélt, hogy Irán meg akar állapodni. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×