Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter (b3), valamint Bartha László ezredes, az MH Katonai Rendészeti Központ parancsnoka (b), Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke (b2) és Mudra József ezredes, az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár parancsnoka (j) a budapesti Petőfi Sándor laktanya átnevezési ünnepségén 2023. szeptember 11-én. A vitéz Szurmay Sándor Helyőrség Dandár laktanyája a dandár kötelékébe tartozó 32. Testőrezredet alapító Mária Terézia királynő nevét veszi fel.
Nyitókép: MTI/Hegedüs Róbert

Magyar honvédségi laktanyákban razziázott az ügyészség

Katonai létesítményekben, laktanyákban is összehangolt akciót tartott a Központi Nyomozó Főügyészség.

Összehangolt akció keretében tartalékosokra vonatkozó iratokat és a dokumentumokat tartalmazó informatikai eszközöket foglalt le az ügyészség a Magyar Honvédség több irodájában és laktanyájában – értesült a Blikk. A lap szerint többek között Kecskeméten, Szolnokon, Nyíregyházán és Szegeden szálltak ki a hatóságok.

A Központi Nyomozó Főügyészség nem cáfolta a lap értesülését. Mint írták: a Szegedi Regionális Nyomozó Ügyészség folytat nyomozást egy ügyben, de ennek részleteit nem közölték.

Az ügyben megkeresték a Honvédelmi Minisztériumot is, de a tárca egyelőre nem válaszolt.

(A címlapi kép illusztráció)

Címlapról ajánljuk
Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump szerint az ukrajnai háború lezárásáról szóló tárgyalások végső szakaszában járnak. Az amerikai elnök erről Volodimir Zelenszkij társaságában beszélt, amikor floridai rezindenciáján fogadta az ukrán államfőt vasárnap.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×