eur:
399.39
usd:
367.07
bux:
0
2025. március 17. hétfő Gertrúd, Patrik
Nyitókép: Image Source / Getty

Erős széllel jelentős lehűlés érkezik a jövő hét elején

Derült, napos, de hideg időre kell készülni a következő napokban.

Erős, olykor viharos széllel jelentős lehűlés érkezik hétfőn, és az ország középső részein záporok, hózáporok is kialakulhatnak. Keddtől jellemzően derült, napos idő várható 10 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel és visszatérnek az éjszakai fagyok.

A hét második felében melegedés kezdődik, de szombattól ismét előfordulhat eső - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.

Hétfőn észak felől eleinte csökken a felhőzet, majd erőteljes gomolyfelhő-képződésre kell számítani,

ugyanakkor az ország keleti felén nagyrészt erősen felhős, délkeleten akár borult maradhat az idő, majd estétől mindenütt csökken a felhőzet. A Dél-Alföldön délelőtt még eső, átmeneti havas eső várható, majd ott megszűnik a csapadék, miközben a középső tájakon záporok, hózáporok alakulhatnak ki, a hózáporok mentén átmenetileg kifehéredhet a táj. Az északi, északkeleti szél szinte országszerte erős, kiemelten az északkeleti tájakon viharos lesz, a legmagasabb nappali hőmérséklet 6 és 10 fok között alakul.

Kedden túlnyomóan derült, napos, száraz idő várható, legfeljebb kevés gomolyfelhő lehet az égen. Az északkeleti szelet főleg az Alföldön kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A hőmérséklet hajnalban általában mínusz 6 és mínusz 1 fok között alakul, de a hidegre érzékeny, szélvédett, esetleg hóval borított tájakon ennél alacsonyabb értékeket is mérhetnek. Délutánra általában 5-8 fok közé melegszik fel a levegő.

Szerdán felhőtlen, napos, száraz idő várható, a délies irányú szél az Alpokalja térségében megerősödhet. A hőmérséklet hajnalban általában mínusz 6 és mínusz 1 fok között alakul, de a hidegre érzékeny helyeken ennél alacsonyabb értékek is lehetnek, míg délutánra nagyrészt 9-12 fok közé melegszik fel a levegő.

Csütörtökön is felhőtlen, napos, száraz idő várható, a délies irányú szél néhol megélénkül. A hőmérséklet hajnalban általában mínusz 4 és plusz 1 fok között alakul, de a hidegre érzékeny helyeken ennél alacsonyabb értékek is lehetnek. Délutánra 11-16 fok közé melegszik fel a levegő.

Pénteken nyugat felől egyre vastagabb felhősávok érkezhetnek, de csapadék még nem várható. A délnyugati, déli szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérhetik. Hajnalban általában mínusz 3 és plusz 4 fok között alakul a hőmérséklet, de a hidegre érzékeny helyeken ennél alacsonyabb értékek is lehetnek. Délutánra 13-18 fok közé melegszik fel a levegő.

Szombaton felhős idő valószínű, helyenként előfordulhat eső, zápor is. A délies, majd északira forduló szelet élénk, helyenként erős lökések kísérhetik. A minimum-hőmérséklet 0 és plusz 9, a maximum-hőmérséklet 13-19 fok között valószínű.

Vasárnap is felhős idő valószínű, és eső, záporeső is előfordulhat. A légmozgás többnyire mérsékelt lesz. A hajnali 3-9 fokról délutánra 13 és 19 fok közé melegszik fel a levegő.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Európa komolyabban fegyverkezne, de ebből a nemzetgazdaság is profitálhat
Jólét vagy biztonság?

Európa komolyabban fegyverkezne, de ebből a nemzetgazdaság is profitálhat

A NATO-ban már idén három százalékra emelhetik a tagállamok GDP-arányos védelmi költésének minimumát, az Európai Unió pedig 800 milliárd euróból fegyverkezne. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta: számos kutatás bizonyítja, hogy a védelmi kiadások növelése pozitív hatással lehet a nemzetgazdaságra, az infrastruktúra fejlesztésével pedig az emberek is jól járnak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
Újabb kulcsfigurát váltott le Zelenszkij, hamarosan beszélhet Trump és Putyin - Háborús híreink hétfőn

Újabb kulcsfigurát váltott le Zelenszkij, hamarosan beszélhet Trump és Putyin - Háborús híreink hétfőn

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a hétvége során leváltotta Anatolij Bargylevycset, az ukrán fegyveres erők vezérkari főnökét. Utódja Andrij Hnatov lett. A háború kirobbanása óta ez a második csere a pozíción. Steve Witkoff amerikai különleges megbízott szerint a héten telefonon fog beszélni egymással Donald Trump és Vlagyimir Putyin. Mindenközben az ukránok hivatalosan is elismerték, hogy kivonultak az oroszországi Szudzsa városából. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 17. 07:17
×
×
×
×