Infostart.hu
eur:
378.15
usd:
317.56
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Vitézy Dávid, az LMP és a Vitézy Dáviddal Budapestért Egyesület közös főpolgármester-jelöltje sajtótájékoztatót tart Budapesten 2024. június 7-én. Ezen a napon Szentkirályi Alexandra, a Fidesz-KDNP főpolgármester-jelöltje visszalépett a jelöltségtől, és Vitézy Dávid támogatására kérte támogatóit.
Nyitókép: MTI/Hegedüs Róbert

Vitézy Dávid: Lázár János vasúti járatritkításokra és a pályaudvarok végkiárusítására készül

Lázár János építési és közlekedési miniszter a fővárosi pályaudvarok és vasútállomások bizonytalan célú kiárusítására készül - közölte közösségi oldalán Vitézy Dávid. A főváros közlekedési és városfejlesztési bizottságának elnöke egy másik posztjában vasútvonalak bezárását és járatritkításokat előrevetítő törvényjavaslatra hívta fel a figyelmet.

Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom budapesti frakcióvezetője, a főváros Közlekedési és Városfejlesztési Bizottságának elnöke a pályaudvarok és vasútállomások hosszú távú bérbeadásának kockázataira hívta fel a figyelmet közösségi oldalára feltöltött videóüzenetében.

"Azzal nincs gond, ha a budapesti fejpályaudvarokon jobb minőségű szolgáltatóközpontok, kereskedelmi létesítmények, vendéglátóhelyek nyílnának, bár ezt azért egy helyiségbérleti szerződéssel meg lehet oldani, és nem kell egy évszázadra leszerződni" - mondta Vitézy Dávid. Hozzátette,

"a pályázatok legnagyobb része arra irányul, hogy a vasúti pályaudvarok mentén található fejlesztési területeket, amiket a vasút ma már nem használ, magánkézbe adják, ráadásul úgy, hogy azokért a bérlőknek gyakorlatilag ne kelljen fizetnie semmit".

A Podmaniczky Mozgalom budapesti frakcióvezetője szerint mindegyik nagy fővárosi pályaudvar mellett olyan értékes, sok hektáros területek vannak, ahová rengeteg mindent lehetne építeni, például irodát, szállodát, lakásokat, bevásárlóközpontokat, ezek pedig nagyban meghatározzák mind a vasút, mind Budapest fejlesztési lehetőségeit.

A közlekedés- és városfejlesztési szakember hangsúlyozta: "a fővárosnak sem mindegy, hogy ezeken a területeken lakóingatlanok, vagy akár zöldfelületek épülnek-e, amikre óriási szükség lenne Budapesten". Hozzátette, nagyon távolinak tűnik, hogy majd egyszer vasúti alagút köti össze Kelet- és Nyugat-Magyarország vonalait, de ahhoz, hogy erre valaha reális esély legyen, szükség van a helyre az építkezéshez Nyugati és a Déli pályaudvarnál is.

"Vagyis mind a vasút, mind Budapest jövőjét befolyásolja, hogy kihez és milyen célokra adják oda ezeket a területeket, viszont a pályázatban nincs semmilyen transzparencia"

- mondta a főváros Közlekedési és Városfejlesztési Bizottságának elnöke. Leszögezte, ez a fő bajuk azzal, ahogyan Lázár János "végkiárusítást tart" Budapesten.

Vitézy Dávid arról is beszámolt, hogy egy szintén Lázár János által jegyzett törvényjavaslat szerint ritkábban járnának például a legnagyobb megyeszékhelyek és Budapest között közlekedő vonatok, számos helyen pedig járatritkítások lehetnek, és nem is csak a kis forgalmú vidéki vonalakon, hanem akár a teljes hálózaton. A fővárosi politikus szerint a javaslat már a parlament februári ülésszakának napirendjén is szerepelhet.

Az InfoRádió mindkéát ügyben kereste az Építési és Közlekedési Minisztériumot, amint válaszolnak, közölni fogjuk.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×