Szánthó Miklós úgy fogalmazott: meg fogják mutatni, hogy „itt van a patrióták kora”, ezért a CPAC (Konzervatív Politikai Akció Konferencia) Hungary főszónokának Magyarország miniszterelnökét, Orbán Viktort kérték fel.
„A CPAC Hungary nem más, mint kiállás az eredeti és az igazi Nyugat mellett” – húzta alá, hozzátéve: Európában az elmúlt év legnagyobb fejleménye az volt, hogy a magyar jobboldal vezetésével összefogtak és szövetségre léptek a patrióták, Amerikában pedig Donald Trumppal az élen elsöprő győzelmet arattak a republikánusok.
„Szépen lassan, de többségbe kerülnek a szuverenista, szabadságszerető, békepárti erők” – fogalmazott a főigazgató, aki kiemelte: közösen újra naggyá kell tenni a Nyugatot.
Szánthó Miklós azt mondta: 2025-ben a tét nagyobb mint valaha. „Donald Trump második elnökségével egy új világ köszönt ránk” – hangoztatta. Szavai szerint egy „világrendszerváltás” éveit éljük. A Nyugat évszázadok óta tartó dominanciája, politikai ereje megkérdőjeleződött, mert korrupt, liberális elitje elárulta mindazt, ami a Nyugatot egykor naggyá tette – magyarázta, hozzátéve:
a nyugati elit a hazafias virtust internacionalizmusra, a hagyományokat és a kultúrát identitáspolitikára, a józan észt pedig „woke- őrületre” cserélte.
De az emberek fellázadtak az „újracsomagolt szocializmus” ellen, Európában emelkedik fel a jobboldal, már „ott van Brüsszel kapuinál” – folytatta a főigazgató, aki szerint a siker akkor lehet teljes, ha a változás hullámai összeérnek, és az egész Nyugaton eljön a patrióták kora. Ennek lesz erőközpontja a 2025-ös CPAC Hungary – húzta alá.
Szánthó Miklós jelezte: a konferenciára „nagyon nagy nevek fognak érkezni”, az előadók kilétéről a következő hónapban tájékoztatnak.
Újságírói kérdésére elmondta azt is, hogy a magyar jobboldal amerikai építkező munkájának nagyon pozitív hatása volt az amerikai és a magyar jobboldal közötti kapcsolatokra. A legmeghatározóbb világnézeti kérdésekben – migráció, gender, woke, határvédelem - azonos véleményen vannak a Trumpisták és a magyar jobboldali – fűzte hozzá, majd megjegyezte: a két vezető, illetve a két politikai oldal között létrejött szövetségesi, már-már baráti viszony túlnyúlik a pártpolitikai kereteken.
Megemlítette azt is, hogy számos olyan szereplő járt itt az elmúlt évek CPAC konferenciáin, akik azóta már kormányzati pozícióban vannak. Ezeket a kapcsolatokat egymás támogatására, a jó cél érdekében kell használni – fogalmazott.
Szánthó Miklós kitért arra is: Brüsszelben nem akarják tudomásul venni, hogy Donald Trump hivatalba lépésével új világ van, ugyanakkor „a támogatás kiment a brüsszeli vezetés lába alól”. Brüsszelben eddig azért volt „szélesebb a vállnál az arc”, mert ott állt mögöttük az amerikai adminisztráció támogatása – jegyezte meg.
Szánthó Miklós rögzítette: a CPAC megszervezésével az a céljuk, hogy az immár kormányzati pozícióban lévő amerikai jobboldalt ismét összehozzák a felemelkedőben lévő európai jobboldallal.
Matt Schlapp, a CPAC Foundation elnöke azt hangsúlyozta: Orbán Viktor vezetése hatalmas hatást gyakorol a világra, sokak számára ő volt az első hang, aki felszólalt a globalizmus ellen. Orbán Viktort érdekes, izgalmas világpolitikai vezetőnek tartják, akinek a szakpolitikái „nagyon is mainstreammé kezdenek válni” – mondta az elnök, kiemelve:
Orbán Viktor bátor volt, és az ő példája nyomán már más vezetők is mernek bátrak lenni, például Közép- és Dél-Amerikában.
Magyarország fontossá vált az amerikai konzervatívok körében – mondta, megjegyezte: hazánk „egyfajta koronaékszere a szólásszabadságnak”.
Beszámolt arról is, hogy Európa népei szerint „Amerika megőrült”, de az igazság az, hogy Amerika nem vált woke-ká, csak „puccsot kíséreltek meg ellenük”. Mára azonban átvette az uralmat a nép, amelynek nincs köze a korábban rájuk erőltetett radikális politikákhoz – folytatta Matt Schlapp, hozzátéve: Trump a józan ész politikáját követi, győzelmével pedig Amerika megmenekült.
Az MTI kérdésére az elnök hangsúlyozta azt is, hogy Donald Trump nagyra tartja a magyar miniszterelnököt, meg fogja hallgatni Orbán Viktor véleményét olyan kérdésekben, mint például a háború, az energiapolitika, vagy Oroszország.
„Így ellen tudunk állni a globalizmusnak” – jelentette ki. Azt is mondta: a két vezető személyes, közeli kapcsolata őszinte dolog, ami egy jó együttműködés alapját jelenti.