Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Nyitókép: BKK

Kiderült, miért kellett lezárni a 2-es metró több állomását

Kedd reggel leállították a metróközlekedést a Déli pályaudvar és a Deák tér között.

Reggel fél kilenc után jött a hír, hogy nem közlekedik a metró a Deák tér és a Déli pályaudvar között, a BKK Info közlése szerint meghibásodás miatt. A kieső szakaszon pótlóbuszok jártak, de két metróállomást nem érintettek. A szerelvények azóta már ismét a teljes vonalon viszik az utasokat. A Budapesti Közlekedési Központ most azt is közölte, hogy téves riasztás volt a lezárás oka.

Kedden fél nyolc körül érkezett a bejelentés a BKK-hoz arról, hogy füstjelenséget észleltek a 2-es metró Déli pályaudvari állomásán. Munkatársaik a Katasztrófavédelem szakembereivel átvizsgálták a helyszínt, de tűz nyomát nem találták, így a forgalom a lehető legrövidebb időn belül újraindulhatott, írta a BKK.

A vélt tűzeset miatt a metrószerelvények helyett csaknem egy órán át pótlóbuszok közlekedtek.

Címlapról ajánljuk
Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Csikós Zsóka: már ki merem jelenteni, hogy van esélyem a világ legjobbjai ellen

Pályafutása során először Csikós Zsóka lett az év magyar női kajakosa. Bár az idei évnek úgy vágott neki, hogy a világjátékokra akar kijutni, végül nem a maratoni számokban, hanem a rövidebb távokon halmozta az Eb- és vb-érmeket. A Szolnoki Kajak-Kenu Klub versenyzője az InfoRádióban azt mondta: korábban nem mindig értette, miért van akkora mizéria a csapathajók összeállításánál, jövőre azonban már párosban és/vagy négyesben is szerepelne.

Szakértő: fegyveres bandák uralják Líbiát és osztozkodnak a mesés energiavagyonon – de mit csináljon Európa?

Moammer el-Kadhafi uralmának 2011-es megdöntése óta polgárháborúról polgárháborúra bukdácsol az észak-afrikai emirátus, a fel-fellángoló konfliktusokba pedig időnként Európa nagyhatalmai is beleállnak, pedig még az Egyesült Államok is tudja: nem jó itt „megégni”. Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója beszélt a helyzetről az InfoRádióban, és arról is, mitől is függ, hogy indulnak-e onnan migránsok Európába vagy sem.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×