eur:
414.69
usd:
395.09
bux:
78305.81
2024. december 2. hétfő Melinda, Vivien
Kohászok dolgoznak az újraindított II. számú nagyolvasztóban a Dunaferr Dunai Vasműjében 2023. február 16-án. A Dunaferr felszámolója januárban három hónapos működési szerződést kötött a brit-indiai Liberty Steel acélipari vállalattal, a társaság vizsgálja a vasmű további üzemeltetésének lehetőségét. A kormány februárban arról döntött, hogy hat hónapon keresztül kifizeti a Dunaferr dolgozóinak bérét.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Nincs pénze Liberty-nek, nem kapnak pénzt a vasmű dolgozói

Még bankszámla sincs, ahonnan utalnának.

Közleményt posztolt a Dunaferr szakszervezeti szövetsége arról, hogy a dunai vasmű tulajdonosa, az indiai Liberty Steel csoporthoz tartozó Liberty Dunaújváros nem tudja kifizetni a dolgozókat, mert a cégnek nincs rá fedezete. A Liberty Dunaújváros ügyvezetője, Ajay Agarwall azt mondta a vagyonfelügyelőnek, hogy a bérek kifizetésére nincs pénze a vállalatnak - írja a Telex.

Agarwall a vagyonfelügyelőt tájékoztatta arról is, hogy még az erre szolgáló bankszámla sincs meg, bár ennek a „megnyitását megkezdték”.

Októberben derült ki, hogy a Dunaferr megmentésével megbízott Liberty két leányvállalata ellen is felszámolási eljárás indult. Ekkor közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium, hogy folyamatosan egyeztetnek a Libertyvel a jövőbeli tervekről a bérek kifizetésével kapcsolatban, a minisztérium a bérek rendezésére külön felhívta a cég figyelmét.

2023 júliusában nyerte meg a Liberty Steel a Dunaferr megvételéről szóló pályázatot, miután a nagymúltú, közel 3700 embernek munkát adó cég ellen felszámolási eljárás indult, ugyanis elvesztette a környezetvédelmi engedélyeit és mintegy 500 milliárd forintos tartozást halmozott fel.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.02. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×