Infostart.hu
eur:
354.43
usd:
306.05
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő
Nyitókép: Budapest Airport Zrt.

Így lehet megúszni a sorban állást a ferihegyi repülőtéren

A nyári időszakban utaznak a legtöbben a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről, ezért a Budapest Airport felhívja az utasok figyelmét a legfontosabb tudnivalókra, amelyek megkönnyítik a beszállást. Az InfoRádió a Budapest Airport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettesét, Valentínyi Katalint kérdezte.

A Budapest Airport folyamatosan kéri az utasoktól, hogy a gördülékeny utazás érdekében használják a ferihegyi reptér elérhető online szolgáltatásait:

  • check-in
  • parkolóhely-foglalás
  • önkiszolgáló poggyászfeladás

"Ez segíti a gyorsabb áthaladást, illetve hogy a terminál áteresztőképessége minél jobb legyen" – mondta az InfoRádió megkeresésére Valentínyi Katalin, a Budapest Airport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese.

Részletesen beszélt a poggyászfeladó rendszerről: a több éve elérhető szolgáltatás ma már 36 "kioszkkal" várja az utasokat, itt az utasok saját maguk tudják feladni a bőröndjeiket, ha van érvényes beszállókártyájuk.

"A gyorsítósávot, vagyis a fast tracken pedig várakozás nélkül tud az utas átjutni az ellenőrzési folyamaton, ha hozzáférést vesz" – folytatta.

Vannak, akik a házi kedvenceiket is magukkal viszik az utazásra, nyaralásra, az ő számukra nyílt egy kutyafuttató is a reptéren, a 2-es terminál közelében a City Break parkoló mellett, ez egy kerítéssel védett terület ivóvízkúttal, terepjátékokkal, ezzel könnyítve a várakozást a kutyák számára.

A szállítással kapcsolatban a légitársaságoknál kell viszont érdeklődni, hiszen a szabályok eltérhetnek

  • a testtömeggel
  • a mérettel
  • a hordozóval
  • a papírokkal

kapcsolatban.

A reptér nagyon összetett rendszer, nem mindenért a Budapest Airport felel ott.

"Ha valakinek elveszett a poggyásza vagy késik, abban az esetben a földi kiszolgálóhoz kell fordulni, hiszen a poggyászkezelés az ő feladata. Vagy ha az utasbiztonsági ellenőrzés során elhagyunk egy tárgyat, vagy le szeretnénk tenni, mert nem vihetjük át, erre is szintén szerződött partnerünk van. A parkolást a Budapest Airport felületein lehet elérni, a járattal kapcsolatban pedig a légitársasághoz kell fordulni" – mondta Valentínyi Katalin.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után
Foci-vb 2026

Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után

Mexikó megérdemelten „tartotta otthon” a három pontot, ugyanennyi kiállítást azonban a játékvezetőnek is „szerveznie kellett” a Dél-Afrika elleni labdarúgó-vb-nyitómeccsen.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

A részvénypiaci hangulat alapvetően továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. Az európai részvénypiacok ma felfelé vették az irányt, a régiónkban a magyar és az osztrák részvénypiac is kiemelkedően teljesített - szektorszinten elsősorban a bankpapírok vezették az emelkedést. Az Európai Központi Bank kamatemelése után valamelyest csökkent az optimizmus az európai részvénypiacokon délután - az EKB 3 éves szünet után emelt először egész pontosan 25 bázispontot -, illetve a Kormányzótanács lefelé módosította a GDP-növekedési várakozásokat és megemelte az inflációs előrejelzéseket a következő évekre. Koraeste Donald Trump közölte, hogy mégsem lesz ma amerikai támadás Irán ellen, erre reagálva emelkednek a nemesfémek és esik a Brent jegyzése, a vezető tőzsdék pedig raliznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×