Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea
computer screen with programming code and an alert message, concept of computer security, malware or hacker attack (3d render)
Nyitókép: lucadp/Getty Images

Véget ért a Foxpost-rémálom

Többmilliós váltságdíjat követelt a rendszert feltörő hacker.

Október végén törték fel a Foxpost rendszerét, és többmilliós váltságdíjat követeltek azért, hogy ne tegye közzé vagy adja el azokat a felhasználói adatokat, amikhez hozzáfért.

A hackertámadás egy előre bejelentett karbantartás során elkövetett hibák miatt történt.

A Foxposthoz ezután egy „Flor De Loto” néven aláírt zsarolólevél érkezett, amely azt állította, hogy közel egymillió ügyfél adatait szerezték meg, és 400 monero kriptovalutát (mai árfolyamon bő húszmillió forintot) követelnek − írja a HVG.

A cég a levélre nem válaszolt és a váltságdíjat sem fizette ki, ehelyett feljelentést tett a rendőrségen. Belső vizsgálatuk alapján kevés felhasználó volt érintett, és az is kiderült, hogy az ő adataik sem kompromittálódtak, nem szivárogtak ki vagy kerültek tovább a hackertől.

A rendőrség nyomozást indított és el is fogta az elkövetőt.

Címlapról ajánljuk

Történelmi világcsúcs maratonfutásban – Csodacipő, speciális energiazselé, ideális időjárás

Az élmezőny tagjai között nagyon komoly versengés alakult ki, egymást is inspirálták, motiválták. Valószínűleg ez is eredményezte azt az egyedülálló sportteljesítményt, hogy az első három helyezett megdöntötte a korábbi világcsúcsot – így értékelte az InfoRádióban a vasárnapi London Marathon eredményeit Gyimes Zsolt, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Atlétika Tanszékének egyetemi docense.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×