Infostart.hu
eur:
384.88
usd:
328.08
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Kőröshegyi völgyhíd ködben
Nyitókép: Kostya Bánk/bpiautosok.hu

Ilyen baleset nincs, de van - videó a Kőröshegyi völgyhídon történt borzalmas ütközésről

Durva baleset történt az M7-es autópálya Kőröshegyi völgyhídján. Ezt tette közzé az MKIF Zrt.

A közösségi médiában bemutatott felvételhez azt írták: Egy műszaki hibás autó megállt a híd közepénél. A sofőr azonban több dolgot is elmulasztott:

  • Nem került ki az elakadásjelző háromszög
  • Nem volt az utasokon láthatósági mellény
  • Az utasok néha vissza is ültek az autóba.

Ezután jött egy kamion, amely az autót a szalagkorláthoz gyűrte. A videón az látszik hogy aki éppen az autón kívül volt, gyorsan felmászott a szalagkorlátra, aki pedig az autóban ült, csodával határos módon kisebb sérülésekkel megúszta.

Az autópálya-kezelő ezek után tanácsokat ad, ha valaki a sztrádán elakad:

  • a leállósávra húzódj le!
  • Ha nincs leállósáv, mint itt is, a korláthoz legközelebb állítsd meg az autót és azonnal hagyd el a kocsit!
  • vedd fel a láthatósági mellényt!
  • csak az irataidat és a mobiltelefonodat vedd magadhoz!
  • szállj ki és a szalagkorláton kívül hívd a 112-es telefonszámot!
  • a segítséget a korláton kívül várd meg, biztonságban!
Címlapról ajánljuk
Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Különleges lehetőséget kaphatnak majd az új KRESZ bevezetésével az ország legjobb kerékpárosai. Az InfoRádió a „sportkerékpáros licencről” is kérdezte Schneller Domonkost, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnökét.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Törésponthoz ért a NATO jövője: Trump támadásba lendült – Most dől el, mi lesz Grönland sorsa

Törésponthoz ért a NATO jövője: Trump támadásba lendült – Most dől el, mi lesz Grönland sorsa

Napra pontosan egy évvel ezelőtt történt, hogy Donald Trump másodjára is átlépte az Ovális Iroda küszöbét. Az ünnepélyes évfordulóról azonban csak elvétve tudunk szót ejteni, hiszen az amerikai elnök talán még a megszokottnál is lobbanékonyabban kezdte az újévet: nyitányként az éjszaka közepén elraboltatta a caracasi elnöki palotából Nicolás Maduro venezuelai elnököt. Ezt követően más latin-amerikai országokra is rákerült a Fehér Ház baljós célkeresztje, de miután rendkívül véres tüntetések söpörtek végig Iránon, az elnök a közel-keleti országban lengetett be légicsapást. Ez végül megmaradt fenyegetésnek, úgy tűnik ugyanakkor, hogy Trump a dán fennhatóságú Grönland megszerzéséért a falig is hajlandó elmenni. Látván, hogy az európai országok kitartanak az északi-sarkvidéki sziget szuverenitása mellett, Trump büntetővámokat helyezett kilátásba, amire az Európai Unió kereskedelmi megtorlással felelhet.   A Trump-adminisztráció külpolitikai manőverezéséről dr. Csizmazia Gáborral, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársával beszélgettünk a Global Insight legfrissebb adásában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×