eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Révész Máriusz, az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos beszél Tarlós István főpolgármesterrel közösen tartott sajtótájékoztatójukon a Városházán 2019. május 6-án. A főpolgármester bejelentette, hogy a főváros újabb 800 millió forintot különített el költségvetéséből kerékpáros-fejlesztésekre, amihez az állam még 800 milliót ad. Az 1,6 milliárd forintból megkezdődhet az EuroVelo nemzetközi kerékpárutak fejlesztésének első üteme.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Megszólalt Révész Máriusz a tiszai kihasználatlan nyaralóhajók jövője ügyében

Az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerint a nyaralóhajózás sikerre van ítélve Magyarországon, csak a beindulását előbb a Covid-járvány, majd a háború közelsége hátráltata.

A tiszai nyaralóhajózás beindulását a koronavírus-járvány, majd az ukrajnai háború is nehezítette, de az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerint a program sikeres lesz. Korábban Hadházy Ákos országgyűlési képviselő írt arról, hogy kihasználatlanul vesztegelnek a nyaralóhajózási program jachtjai a kiskörei kikötőben.

Révész Máriusz szerint Magyarországon a nyaralóhajózási program egy rendkívül nehéz időszakban indult, épp akkor, amikor a Covid beütött Magyarországon, emiatt két évig nem tudott felpörögni, aztán jött a háború. Az államtitkár szerint az a gond, hogy a Tisza felső része, ahol nyaralóhajózni lehet, magyar–ukrán határvíz, és nagyon sokan úgy élik meg Nyugat-Európában, hogy ez már túl közel van a háborús övezethez.

"2020. június 1-jével indult a nyaralóhajózás, és azóta mindig nehéz helyzetben volt. Én ezzel együtt azt gondolom, hogy

a nyaralóhajózás is sikerre van ítélve"

– mondta érdeklődésünkre Révész Máriusz, de hozzátette, a program vezetésében is voltak gondok, de tavasz óta megfelelő kezekben van a hajózás ügye.

"Én nagyon optimista vagyok, hogy a következő évtől kezdve, különösen ha a háború is csitulni fog, a nyaralóhajózás is sikeres projekt lesz. A Covid és a háború árnyékában azért nagyon nehéz volt az elmúlt három év" – ismerte el.

Az államtitkár arról is beszélt, hogy sok olyan projekt volt, amely nem akkor indult be, amikor tervezték, végül mégis nagy siker lett. Példaként említette, hogy 2020-ban a Covid-járvány miatt le kellett mondani a Giro d'Italia kerékpáros körverseny magyarországi szakaszainak megrendezését. "Tényleg úgy éreztük, hogy itt van a világvége, de 2022-ben meg tudtuk rendezni, és 2020-ban még nem volt Valter Attilánk, még nem nagyon tudták, hogy mit jelent a rózsaszín trikó, de miután 2021-ben ő három napig viselte, így az egész ország megértette, hogy mi ez az őrület" – idézte fel Révész Máriusz, és hozzátette: "Ha valamit nem sikerült megcsinálni, idővel az is kiderült, hogy ennek is volt oka, hogy később még sokkal jobban meg tudjuk csinálni."

A sikeres projektek közül rengeteget fel tudna sorolni, de

amire a legbüszkébb, az a vándortáborok újjáélesztése: az idén 18 ezer gyereket tudtak megajándékozni életre szóló élménnyel.

"Megismerik a hazájukat, megszeretik, sportosak, közösségben vannak, és szerintem az élmény, amit egy ilyen egy hetes vándortáborozás jelent, egész életükben el fogja kísérni őket" – mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×