eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Torlódó járművek az M7-es autópályán Tárnoknál, miután három autó ütközött Érd térségében 2015. augusztus 7-én. A balesetben többen könnyebben megsérültek.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Balatonról Budapestre? Kerülőutakon érdemes autózni!

Nagyon erős a forgalom az M7-es autópályán, sok a torlódás.

Az M7-es autópályán, sokan tartanak a főváros irányába, ezért a Zamárdi és Szabadbattyán közötti szakaszon rendkívül erős a járműmozgás, szakaszos torlódás, lassulás tapasztalható, ezért hosszabb menetidővel számoljanak!

A párhuzamosan futó 7-es főúton is telítettek a sávok, szakaszos torlódások alakultak ki a Zamárdi és Lepsény közötti szakaszon.

Az északi partról felől, aki teheti a 8-as főúton kerüljön Székesfehérvárig!

Az M1-es autópályán Tata térségében, a 60-as és a 67-es km között valamint Győr elkerülő szakaszán, a 104-es és a 114-es km között felújítási munka folyik. Mindkét munkaszakaszon, terelésre és sávlezárásra számítsanak. Mindkét irányba torlódik a forgalom.

Valamint kicsit távolabb, Budapest felé az 54-es km-nél lévő Harkályos pihenő után és Herceghalomnál az erős forgalom miatt szintén telítettek a sávok, lassulás tapasztalható.

Az M3-as autópályán, Kál térségében, a 97-es és a 104-es km között, valamint a mezőkövesdi szakaszon, a 123-as és a 129-es km között tart még a burkolatfelújítás. Hétfő reggelig érvényben van a hétvégi forgalmi rend, így Vásárosnamény irányába egy sávon, illetve az ellenkező oldal belső sávján autózhatnak, Budapest felé továbbra is két sáv járható.

Folyamatosan frissülő információk az Útinform oldalán!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×