eur:
406.44
usd:
378.15
bux:
76569.74
2024. november 8. péntek Zsombor
Képviselők szavaznak az Országgyűlés rendkívüli ülésén 2023. február 20-án. Az LMP kezdeményezésére az akkumulátorgyárak ügyében összehívott ülés a kormánypártok távolléte miatt határozatképtelen volt.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Rendkívüli ülést tart nyáron a parlament, az egyik téma a svéd NATO-csatlakozás

Megszakítják a nyári szünetet, de egyvalami hűti a kedélyeket.

Hat ellenzéki párt (Momentum, a DK, a Párbeszéd, az LMP, a Jobbik és az MSZP) képviselői nevében, a szükséges 40 képviselői aláírással benyújtotta kezdeményezését a Momentum a rendkívüli parlamenti ülésre, amelyen Svédország NATO-csatlakozásáról szavaznának, és még másik öt témát is napirendre vennének - írta meg a hvg.hu.

Az ülést a szabályok szerint így valamikor július 24-31. között meg kell tartani, ám áttörés a jelen állás szerint nem várható, mivel a kormánypártok a svédek NATO-csatlakozásáról szóló, több mint egy éve benyújtott indítványról való szavazást - a NATO-csúcs előtti "izgalom" után - őszre tervezik.

Javasolt időpontként egyébként július 31. szerepel a beadványban, de Kövér László házelnök akár korábbi dátumra is összehívhatja a honatyákat - a döntésre 8 nap áll rendelkezésére.

A hat napirendi pont az alábbi:

  1. A Svéd Királyságnak az Észak-atlanti Szerződéshez való csatlakozásáról szóló Jegyzőkönyv kihirdetéséről szóló kormány-előterjesztés.
  2. Az Orbán kormány által tervezett megszorítások miatt a magyar családok megsegítése érdekében szükséges intézkedésekről szóló DK-s javaslat.
  3. A közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokról szóló 2021. évi IX. törvény összeférhetetlenségi szabályok szigorítása érdekében történő módosításáról szóló DK-s javaslat.
  4. Az Erasmus- és a Horizont-programok finanszírozásának biztosításáról szóló Jobbik-javaslat
    Magyarország klímavédelmi vállalásainak erősítéséről szóló Párbeszéd-javaslat.
  5. A klímavédelemről szóló 2020. évi XLIV. törvény szélerőművek létesítése érdekében szükséges módosításáról szóló Párbeszéd-javaslat.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével és Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével tartott közös sajtótájékoztatót a miniszterelnök az Európai Unió állam- és kormányfőinek budapesti informális ülése után.

Robert Fico: két köztársasági elnök "a szlovákellenes erők mesterséges terméke"

Elítélte a pozsonyi parlament Andrej Kiska volt köztársasági elnöknek az adóügyben tett lépéseit. A határozati javaslatot azután szavazta meg a törvényhozás, hogy Kiskát adócsalás ügyében jogerősen elítélte a bíróság. Kiska politikai okokat lát az ügye mögött.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Menetelés után szusszannak a tőzsdék

Menetelés után szusszannak a tőzsdék

Mozgalmas napokon vannak túl a tőzsdék, az elnökválasztás után emelkedett a piac, majd tegnap még egy Fed-kamatdöntés is érkezett, amelyen a várakozásoknak megfelelően 25 bázispontot vágott az amerikai jegybank. Eközben itthon is pörögnek az események, az OTP és a Mol is közzétette hajnalban a negyedéves számait. A bank gyakorlatilag minden fontosabb soron jobb negyedéves eredményeket szállított, mint amire az elemzők számítottak, a bevétel 4, a profit 10 százalékkal lett magasabb a vártnál. A Mol ezzel szemben inkább csökkenést könyvelt el a fontosabb sorokon, és adózott eredménye mintegy 6,5 százalékkal múlta alul a várakozásokat. A két vállalat részvényárfolyama csak mérsékelt elmozdulásokkal reagált a jelentésekre - az OTP emelkedik, míg a Mol esik. Közben a nemzetközi hangulat vegyesen alakul, Európában esnek a tőzsdék, az USA-ban pedig felemás mozgásokat láthatunk, az olajár pedig esik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×