eur:
389.94
usd:
363.83
bux:
0
2024. május 2. csütörtök Zsigmond
Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője felszólal a Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről szóló törvényjavaslat általános vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2023. június 14-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Simicskó István: szigorodhat a kampányfinanszírozás szabálya

A jelenlegi szabályozás áttekintésével „szeretnénk elérni”, hogy a jövőben ne legyen lehetőség a magyar választások külföldi befolyásolására – mondta a KDNP parlamenti frakcióvezetője az Országgyűlés őszi ülésszakán várható törvényhozási munkáról a Magyar Nemzetnek.

A napilap hétfői számában megjelent interjúban Simicskó István jelezte: a most hatályos törvények alapján is törvénytelen, ha külföldről beleavatkoznak Magyarország belügyeibe. „El fogunk készíteni egy további szigorítást tartalmazó módosítást is” – fűzte hozzá a kormánypárti politikus.

Emlékeztetett: a parlament nemzetbiztonsági bizottsága megbízta a Nemzeti Információs Központot, hogy végezze el „a botrányos guruló dollárok ügyének mélyreható vizsgálatát, hogy a baloldal honnan és milyen módon kapott illegálisan forrásokat a tavalyi választási kampányára”.

Az őszi ülésszak munkatervéből megemlítette a gyermekvédelmi törvény szigorítását is, mivel „fontos, hogy a gyermekeinket megóvjuk”. Emellett

  • közlekedési tárgyú törvények,
  • agrártörvények,
  • munkavédelmi törvény,
  • a közbiztonság megerősítése érdekében szükséges törvények,
  • vagyongazdálkodási törvények, valamint
  • a pénzmosás elleni küzdelem erősítése is napirenden lesz

– közölte.

A tavaszi ülésszakot értékelve kiemelte, hogy az orosz–ukrán háború miatt az Országgyűlésre is hárultak többletfeladatok. „Támogatjuk a kormánynak a munkáját, hogy az állami szerveket megfelelőképpen tudja irányítani a védekezés hatékonysága érdekében.”

A kormány a tavaszi ülésszak során ötvenkét törvényjavaslatot nyújtott be a Háznak. A KDNP politikusai tizenkilencszer szólaltak fel napirend előtt és egyszer napirend után, hét interpellációt mondtak el, valamint tizenegy azonnali és hét szóbeli kérdést tettek fel. „Aktívak voltunk és azok leszünk a jövőben is” – mondta Simicskó István.

Azzal kapcsolatban, hogy egy napirend előtti felszólalásában arról beszélt, az Európai Unió érdemtelen a Nobel-békedíjra, azt emelte ki: a háborús helyzetben

„semmiféle jelét nem látjuk annak, hogy Brüsszelben bármilyen életképes béketervet készítenének,

ehelyett csak szankciókról, fegyverszállításokról, értelmetlen provokációkról és a háborús eszkaláció irányába mutató intézkedésekről hallani”. „A baloldal által kézivezérelt Európai Unió, a brüsszeli elit érdemtelenné váltak arra, hogy Nobel-békedíjasoknak mondhassák magukat, ezért vetettem fel a parlamentben, hogy adják vissza a díjat” – tette hozzá.

Arra az újságírói felvetésre, hogy az EU-ban „ismét a migránskvóta elfogadásán munkálkodnak”, úgy reagált: ahelyett, hogy megerősítenék a keresztény értékeket, inkább a kötelező migránskvótákkal az unió minden tagjára rá akarják erőltetni azt a bajt, amit jelentős részben ők hoztak a saját fejükre.

Kitért arra is: eddig hetvenmilliárd eurós támogatást kapott az EU-tól Ukrajna, ám pontosan senki nem látja, hogy ezek a pénzek miként hasznosulnak. Ugyanakkor sok uniós tagország jogosan tartana igényt az EU-s forrásokra; köztük Magyarország is, „mivel ezek a pénzek járnak hazánknak” – hangsúlyozta.

A jövő évi büdzséről kijelentette: mivel háború van a szomszédban, a költségvetés alapvetően a védelem megerősítéséről szól; ezért van soha nem látott összeg, közel 2000 milliárd forint a védelmi tárcánál, ami óriási lehetőségeket rejt magában.

A Honvédelmi Sportszövetség elnökeként Simicskó István alapvető küldetésüknek nevezte, hogy a haza védelmének ügyében „nyissunk a fiatalok felé, közelebb hozzuk a társadalmat és a honvédséget egymáshoz, segítsük a Magyar Honvédség és a Honvédelmi Minisztérium munkáját”.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.02. csütörtök, 18:00
Könnyid László
a Magyar Turisztikai Ügynökség főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×