Infostart.hu
eur:
386.04
usd:
331.53
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a brit Rolls-Royce új kutatás-fejlesztési beruházásának bejelentésén a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2023. június 12-én. A cég a jövő közlekedéséhez szükséges eszközöket fog tervezni budapesti központjában, alkatrészeket hibrid és elektromos repülőgépekhez, nagysebességű generátorra alapuló rendszereket. A 6,9 milliárd forint értékű projektet az állam mintegy 1,7 milliárd forinttal támogatta, így hozzájárulva húsz mérnöki munkahely létrejöttéhez a jelenlegi százhúszon felül.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Szijjártó Péter: október végétől közvetlen járatot indít a Wizz Air Kairóba

Hosszú tárgyalások után végül beértek a diplomáciai erőfeszítések: október végétől heti három alkalommal indít repülőjáratot a Wizz Air Budapestről Kairóba - közölte közösségi oldalán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap.

A tárcavezető azt írta, a légitársaság eddig azért nem tudott járatot indítani az egyiptomi fővárosba, mert a Kairói Nemzetközi Repülőtér szabályzata "lényegében kizárta" a fapados üzemeltetőket a reptérről.

Hangsúlyozta, 2022 óta minden tárgyaláson napirenden tartották a kérdést, arra kérve az egyiptomi partnereiket, hogy a Wizz Air kapjon leszállási engedélyt Kairóban.

Az egyiptomi Turizmusi és Régészeti Minisztérium végül kiadta a szükséges papírokat, így október 30-tól szabad az útvonal.

Szijjártó Péter megjegyezte, ezzel "újabb turisztikai célpont vált elérhetővé és újabb gazdasági kapocs létesült a két ország között".

Címlapról ajánljuk
Dánok a Fehér Házban a tárgyalás után: Grönland ügyében „alapvető nézeteltérések vannak az Egyesült Államok és Dánia között”

Dánok a Fehér Házban a tárgyalás után: Grönland ügyében „alapvető nézeteltérések vannak az Egyesült Államok és Dánia között”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×