eur:
410.53
usd:
390.59
bux:
79222.3
2024. november 21. csütörtök Olivér
Szabadon engedett ukránok az Ukrajna és a Donyec-medencei szakadár területek közötti újabb fogolycsere helyszínén a kelet-ukrajnai frontvonal mentén lévő Majorszke ellenőrző pontnál 2019. december 29-én. A Donyec-medencei fogolycserének még az év végéig történő végrehajtásáról a normandiai négyek vagyis Ukrajna, Oroszország, Franciaország és Németország december 9-i párizsi csúcstalálkozóján született megállapodás.
Nyitókép: MTI/EPA/Jevhen Honcsarenko

Ukrajna tanácstalan: mi van a Magyarországra érkezett hadifoglyaival?

Ukrajnának még mindig nincs semmi információja arról, hol tartózkodnak az Oroszországból Magyarországra szállított kárpátaljai magyar származású ukrán hadifoglyok - írja a zxid.net.

Ahogy arról az Infostarton is beszámoltunk Magyarországra érkezett 11 kárpátaljai hadifogoly. Ezt később Semjén Zsolt is megerősítette.

Most Andrij Juszov az ukrán hírszerzés szóvivője egy ukrán tévében arról beszélt, hogy nincs érdemi információjuk a katonákról - számol be ukrán lapközlés alapján a Kárpáthír.

Elmondása szerint Ukrajna semmit nem tud a katonák sorsáról, de folytatja a részletek kiderítését, mert szeretné, hogy biztonságban szabadlábra kerüljenek. Viszont egyelőre azt sem tudják, hogy valóban Magyarországon vannak-e és szabadok.

A portál emlékeztet arra a korábbi híresztelésre, hogy Magyarország Ukrajna elleni provokációra akarja felhasználni a magyar származású hadifoglyokat - erről az Index írt.

Semjén Zsolt az atv.hu megkeresésére azt mondta: mindez az Orosz Ortodox Egyház gesztusa Magyarország iránt, ezek az emberek a szabadságukat ennek köszönhetik.

"Ez emberi és hazafias kötelességem"

- fogalmazott.

Az atv.hu értesülése szerint az ügy koordinációját Semjén Zsolt mint egyházpolitikáért és egyházdiplomáciáért felelős miniszterelnök-helyettes látta el, és mindez illeszkedik Ferenc pápa fogolyszabadítási missziójához. Egyházi keretek között zajlott az akció, kárpátaljai magyarokról van szó - erősítették meg a portálnak.

A hadifogoly-szállításban közreműködött a Magyar Máltai Szeretetszolgálat is.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: arra kaptak felkérést, hogy emberek életének megmentésében vegyenek részt.

Fotónk illusztráció, egy tavalyi fogolyelengedéskor készült.

Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs az újabb izlandi vulkánkitörésről: még a szakértők sem számítottak rá
videó

Harangi Szabolcs az újabb izlandi vulkánkitörésről: még a szakértők sem számítottak rá

Újra működésbe lépett Izlandon egy, a fővároshoz közeli tűzhányó, 2021 óta tizedszer, tavaly december óta pedig hetedszer. Az ELTE TTK Földrajz- és Földtudományi Intézet igazgatója az InfoRádióban elmondta: mindössze háromnegyed órával a kitörés megindulása előtt vették észre a szakemberek az első gyanús jeleket, de szerencsére még időben sikerült kitelepíteni a lakosokat Grindavíkból.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24-csoport alapító-tulajdonosa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×