Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 4. szombat Ulrik
Windisch László, az Állami Számvevőszék elnöke felszólal a Magyarország 2021-es költségvetésének végrehajtásáról szóló törvényjavaslat általános vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2022. november 23-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Az Állami Számvevőszéknél vizsgálódnak a brüsszeli látogatók

Az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságának delegációja kedden látogatást tett az Állami Számvevőszéknél (ÁSZ).

A delegáció tagjai tájékoztatást kaptak az ÁSZ működéséről, szerepéről, valamint a delegáció érdeklődésére számot tartó megvalósult és tervezett ellenőrzésekről - közölte az ÁSZ.

A közlemény szerint az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságának delegációját Windisch László, az Állami Számvevőszék elnöke, továbbá az ÁSZ alelnöke és vezető szakértői fogadták, a küldöttséget Monika Hohlmeier, a Költségvetési Ellenőrző Bizottság elnöke vezette.

A találkozón a delegáció tagjai egyebek mellett részletes tájékoztatást kaptak

  • az Állami Számvevőszék hatásköréről,
  • működéséről,
  • az uniós alapokkal kapcsolatos ellenőrzésekről,
  • az EU-támogatások felhasználását érintő, előkészítés alatt álló ellenőrzésekről,
  • a zárszámadás ellenőrzésével összefüggő tapasztalatokról,
  • a Brexit Alkalmazkodási Tartalékból nyújtott uniós támogatások ellenőrzéséről,
  • a Vidékfejlesztési Program keretében nyújtott uniós támogatások célzott ellenőrzéséről, valamint
  • az integritási ellenőrzések tapasztalatairól.

A megbeszélésen Windisch László beszámolt arról a megújulási folyamatról, amelynek megvalósítása a tavaly júliusi megválasztását követően kezdődött el. A cél továbbra is professzionális állami pénzügyi-gazdasági ellenőrző és tanácsadó szervezet felépítése, amely mélyülő és a korábbinál is alaposabb ellenőrzéseivel hozzá tud járulni ahhoz, hogy az ellenőrzött intézmények és szervezetek ne csak szabályosan, hanem eredményesen és hatékonyan költsék el a rájuk bízott közpénzeket - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk

Várhatóan még nyáron új államfőt választ az Országgyűlés: Magyar Péter bejelentette az Alaptörvény-módosítás részleteit – videó

Magyar Péter miniszterelnök videón és 12 pontban tette közzé a módosítások részleteit. Kevesebb sarkalatos törvény lesz, az országgyűlési képviselők mandátumát három ciklusra (12 évre) korlátozzák. A mai képviselők mandátumát ez nem érinti, de a következő választásoktól alkalmazandó lesz. Mennek a vármegyék és a főispánok.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×