eur:
398.44
usd:
368.86
bux:
90784.71
2025. március 24. hétfő Gábor, Karina
Látogatók a budapesti Széchenyi Gyógyfürdő és Uszodában 2020. március 4-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Budapesti fürdők: meleg helyzet, hidegebb víz

Az alapszolgáltatásaik minden esetben biztosítva vannak a vendégeiknek – mondta az InfoRádiónak a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. üzemeltetési igazgatója. Lazay Gyula hozzátette, hogy a termálvizeik hőmérséklete geotermikusan adott, vagyis nem csökkent.

„A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. 2022-ben eddig nagyon sikeres, a fürdők és a strandok kiemelt vendégforgalmat bonyolítottak le, többek közt a nyári hőségriadós időszakoknak köszönhetően, de az energiaárak emelkedését figyelve már augusztusban elkezdett társaságunk kidolgozni egy energiaválság-kezelési tervet. A használatával eddig sikerült elkerülnünk azt, hogy a fürdőink, illetve az uszodáink nyitvatartását meg kelljen változtatnunk” – mondta Lazay Gyula.

Az energiafelhasználás csökkentésére tett intézkedésekről elmondta, hogy azok elősegítik a gazdálkodási egyensúly fenntartását a megnövekedett energiaköltségek mellett is. A vendégforgalom és költségnövekedés folyamatos elemzése alapján

egyes szolgáltatásokat időbeli korlátoznak, de az alapszolgáltatásokat minden esetben biztosítják.

„Azokban az egységekben, ahol többféle és több hőmérsékletű szaunánk van, ott általában a hétköznap délelőtti időszakokban szűkített szolgáltatást nyújtunk, például kevesebb szauna, gőzkamra üzemel, valamint az élményelemekkel rendelkező medencékben a működési ciklusidőt csökkentjük, mert ezen berendezések üzemeltetése nagyon nagy energia igénnyel jár” – mondta a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. üzemeltetési igazgatója.

A gyógyvizek hőmérsékletével kapcsolatban arról beszélt, hogy a kútból érkező vizeknél ez geotermális módon adott, a 78, 55, 42 fokos tartományokban mozognak általában.

Az uszodák vizéről elmondta, hogy

a 26-27 fokos megszokott tartomány helyett 25-26 fokon tartják.

„Kiemelt úszómedencéink vannak a Csillaghegyi fürdőben, Pesterzsébeten, a Paskál fürdőben, valamint a Palatinus strandon – sorolta Lazay Gyula –, illetve nem kifejezetten úszómedence, de annak használható a Lukács fürdő két kültéri medencéje.”

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Jelentős mérföldkőhöz ért a Hungaroring felújítása – videó

Jelentős mérföldkőhöz ért a Hungaroring felújítása – videó

Ütemterv szerint halad a mogyoródi pálya felújítása – mondta el az InfoRádióban Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. Az augusztus eleji Forma–1-es Magyar Nagydíjon már a fedett, új főlelátón szurkolhat a közönség. A teljes átépítés 2026-ban is folytatódik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.24. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Letartóztatták Erdogan legfőbb kihívóját – De miért éppen most?

Letartóztatták Erdogan legfőbb kihívóját – De miért éppen most?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy tegnap a török jegybank rendkívüli ülést tartott, hogy áttekintse a legnépszerűbb ellenzéki politikus letartóztatása miatt kialakult piaci vihart. A török bíróság őrizetbe vette Ekrem Imamoglu isztambuli polgármestert, a török ellenzék vezetőjét, a Köztársasági Néppárt elnökét. Ács Bencével a Portfolio Globál rovatának elemzőjével elemeztük, mi várható Törökországban a következő hetekben. A műsor második részében azt vizsgáltuk, hogy az Európai Unió mellett az Európai Ügyészség is egyre aktívabbá vált: fokozott erővel csap le az uniós forrásokkal kapcsolatos visszaélésekre. A témában Sasvári Marcell a Portfolio makroelemzője volt a vendégünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×