Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál
Nyitókép: Pixabay

Rászoruló gyerekeket lephetünk meg az idén is cipősdoboznyi ajándékkal

A Magyar Baptista Szeretetszolgálat Cipősdoboz Akcióját tizenkilencedik alkalommal hirdették meg. A mozgalom résztvevői cipős dobozokat töltenek meg rászoruló gyerekeknek szánt karácsonyi ajándékokkal.

A célunk, hogy minél több rászoruló nehéz sorsú gyermekek tudjunk karácsonykor ajándékot adni. Nagyjából 70-80 ezer igény érkezik be Szeretetszolgálathoz minden szezonban. Tavaly rekordszámnak minősülő 60 ezer cipős doboz ajándékot tudtunk kiosztani – mondta az InroRádiónak Szabó Márk, a Magyar Baptista Szeretetszolgálat Cipősdoboz Akciójának koordinátora.

A cipős dobozokat különböző értékes, hasznos tárgyakkal, ajándékokkal lehet megtölteni. A dobozok címkézésénél meg kell határozni, hogy fiúnak, lánynak, illetve hány éves gyermeknek szánjuk.

Szabó Márk szerint az elmúlt 19 évben az emberek egyre tudatosabban, ügyesebben rakják össze dobozokat. A megunt tárgyak közül is leginkább már azok kerülnek be a dobozba, melyek jó állapotúak, nem sérültek. A gyerkőcök nagyon szeretik az édességet, a kesztyűt, a sálat, a sapkát, a könyveket, a zenét, a technikai eszközöket, például az USB-t vagy fejhallgatót. Fontos, hogy

az adományozás nem lomtalanítás, tehát olyasmit adjunk, aminek egy gyerek örül, és nem hulladék.

Azzal bátorítják az adományozókat, hogy olyan cipős dobozt készítsenek, amit nyugodt szívvel odaadnának a saját gyermekeiknek is. "A gyermek sok mindennek örül, de vannak olyan dolgok, amiknek a szülők jobban örülnek, és ilyen a tartós élelmiszer" – mondta, és hozzátette, itt leválik az ajándékozás az adományozástól. Elsősorban édességet javasolnak, mert akkor a gyerek azt érzi, hogy a doboz valóban neki készült.

A cipős dobozok összetételén nem változtatnak, de azt javasolják, a doboz elkészítésekor külön csomagolják be a doboz alját és fedelét, hogy egyszerűen meggyőződhessenek arról, ha nem odavaló tárgy van benne. Megjegyezte: nagyon indokolt, hogy minden egyes dobozt ellenőrizzenek. A segítők, az önkéntesek, és szervezet azon dolgozik, hogy kiszűrje ezeket a sokszor sértő és bántó dolgokat.

A Baptista Szeretetszolgálat Cipősdoboz Akciója november 25-én kezdődik, és december 18-ig tart, addig csaknem 390 gyűjtőpont várja az adományokat országszerte. Az adományokat december elejétől elkezdik osztani, de van egy olyan felület, ahova bárki regisztrálhat és kérhet.

Szabó Márk elmondta: az adományozási osztályunk kapcsolathálója kifejezetten azzal foglalkozik, hogy önkormányzatokkal, családsegítővel és a kapcsolatrendszerünkön keresztül felmérjék az adott igénylő szociális állapotát. Sokszor azt tapasztalják, hogy az igények egy jó része indokolatlan.

A Szeretetszolgálat az elmúlt 25 évben pontos listát rakott össze, kapcsolatban vannak több megbízható alapítvánnyal, iskolával, óvodával és bölcsődével. Tudják, hogy a gyermekekhez kerülnek az ajándékok, és gondoskodnak az átadásról is. "A kampány életében ez a vonal bejáratódott, garantáltan a legjobb helyre tudjuk küldeni a dobozokat" – jelentette ki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Napokon belül teljesen eldurvulnak a budapesti szálláshelyárak – a szakíró megmagyarázza, mi az oka

Napokon belül teljesen eldurvulnak a budapesti szálláshelyárak – a szakíró megmagyarázza, mi az oka

Az egekbe emelkedtek a fővárosi szobaárak a május 30-i budapesti BL-döntő idejére: éjszakánként 3 és fél millióért, sőt csaknem 7 millió forintért is kínálnak apartmant a belvárosban. Kiss Róbert Richard turisztikai szakértő, az InfoRádió Világszám című utazási magazinjának szerkesztő-műsorvezetője szerint az árak megugrása egy ilyen sportesemény idején normális, a drágulást pedig az is pörgeti, hogy egyre nehezebb szállást találni a döntő idejére.

Magyar Péter is reagált: érvényes-e Havasi Bertalan felmentése?

Miután Havasi Bertalan, Orbán Viktor volt sajtófőnöke a Karmelita-bejáráson szóváltásba keveredett Magyar Péterrel, a kormányfő felmentette helyettes államtitkári pozíciójából. Ezután többen is úgy vélték, hogy a Magyar Közlönyben megjelent felmentő határozat nem érvényes, erre most a miniszterelnök is reagált – mint írja, a „jogászkodó” fideszes politikusok már le is vették a posztjukat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×