eur:
407.43
usd:
380.14
bux:
76250.51
2024. november 8. péntek Zsombor
Targoncával tetőcserepeket rakodnak a Terrán építőipari nagyvállalat kunszentmiklósi gyáregységében 2019. május 7-én. Ezen a napon tartották a cég második tetőcserépgyára szimbolikus alapkőletételét. A mintegy 2 milliárd forint összegű beruházást a magyar állam több mint 480 millió forinttal támogatja.
Nyitókép: MTI/Bús Csaba

Itt a kormány 150 milliárdos gyármentő programja

Az Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett döntés a gyárak energiahatékonyságát segítené elő, a feladatot három miniszterre bízta.

A kormány határozata megjelent a Magyar Közlönyben az úgynevezett gyármentő programról, mely a nagyvállalatok energiahatékonyságát növelő beruházásait támogatja – írja a 24.hu.

A beruházást Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek kell a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség Nonprofit Zrt. útján azonnal elindítania.

A programhoz Varga Mihály pénzügyminiszternek kell biztosítania egyszeri jelleggel a 150 milliárd forintos többletforrást. Ez az összeg tartalmazza a támogatást és a lebonyolítás díját is. A pénzt ütemezetten, a kifizetésekhez igazodva használják majd fel.

Palkovics László technológiai és ipari miniszternek kell a program előkészítésekor a vállalkozások által jelzett, a működésüket nehezítő energetikai feltételeket és körülményeket év végéig megvizsgálnia. Ehhez a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke nyújt neki szakmai támogatást.

A portál szerint Szijjártó Péter néhány napja azt mondta,

első körben lesz 150 milliárd forint a támogatás.

A miniszter szerint a november 2-án induló gyármentő programmal elő fogják segíteni a sikerrel pályázó cégek energiahatékonysági fejlesztéseit, Budapesten harminc, vidéken 45 százalékos támogatásintenzitással.

A programra azok a vállalatok pályázhatnak, amelyek minimum kétszázmillió forintos fejlesztés keretében bővítik energiaellátási kapacitásukat, napelemeket telepítenek, növelik energiahatékonyságukat, csökkentik az energiaköltségeiket. A legmagasabb támogatási összeg hatmilliárd forint lesz.

Az energiahiányról, a szankciókról és az energiaimportot elősegítő politikai megállapodásokról Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszélt korábban az InfoRádió Aréna c. műsorában:

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével és Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével tartott közös sajtótájékoztatót a miniszterelnök az Európai Unió állam- és kormányfőinek budapesti informális ülése után.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.11. hétfő, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
Nincs megállás az Egyesült Államokban

Nincs megállás az Egyesült Államokban

Mozgalmas napokon vannak túl a tőzsdék, az elnökválasztás után emelkedett a piac, majd tegnap még egy Fed-kamatdöntés is érkezett, amelyen a várakozásoknak megfelelően 25 bázispontot vágott az amerikai jegybank. Eközben itthon is pörögnek az események, az OTP és a Mol is közzétette hajnalban a negyedéves számait. A bank gyakorlatilag minden fontosabb soron jobb negyedéves eredményeket szállított, mint amire az elemzők számítottak, a bevétel 4, a profit 10 százalékkal lett magasabb a vártnál. A Mol ezzel szemben inkább csökkenést könyvelt el a fontosabb sorokon, és adózott eredménye mintegy 6,5 százalékkal múlta alul a várakozásokat. A két vállalat részvényárfolyama csak mérsékelt elmozdulásokkal reagált a jelentésekre - az OTP emelkedett, míg a Mol esett. Közben a nemzetközi hangulat vegyesen alakul, Európában estek a tőzsdék, az USA-ban azonban emelkedést láttunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×