Infostart.hu
eur:
363.07
usd:
307.75
bux:
139499.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Karácsony Gergely főpolgármester a Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter és a klímabarát települések szövetségének egyeztetéséről tartott sajtótájékoztatón Budapesten az Emberi Erőforrások Minisztériumának Tükörtermében 2022. szeptember 5-én. A kormány egyértelműen elkötelezett amellett, hogy Budapest, Miskolc és Pécs a lehetőségekhez képest sikeresen tudja előkészíteni a klímasemlegessége érdekében tett vállalásait.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Karácsony Gergely kizárta, hogy lekapcsolnák Budapest közvilágítását

Nemzeti energiacsúcs megtartását sürgeti a Magyar Önkormányzatok Szövetsége. Karácsony Gergely, a szövetség társelnöke elmondta, azt szeretnék, ha a csúcson részt vennének a kormányzat, az energetika, a vállalati szféra szakértői és képviselői is.

A Magyar Önkormányzatok Szövetsége javasolja egy nemzeti energiacsúcs megszervezését és a fűtési szezon idejére biztonságot nyújtó ársapkák meghatározását.

Karácsony Gergely közölte, az energiacsúcs összehívásával nem pénzügyi segítséget, hanem összehangolt munkát szeretnének. Ugyanakkor szerinte nincs érdemi párbeszéd a megoldásról. A főpolgármester úgy véli, azok a gyakorlatok, amelyeket eddig az önkormányzatok követtek, a jövőben már nem fognak működni.

A szövetség társelnöke az ATV műsorában elmondta, azt szeretnék, ha a csúcson részt vennének a kormányzat, az energetika, a vállalati szféra szakértői és képviselői is.

„Jön velünk szembe egy elképesztő lavina, mi még állunk és nézünk”

– fogalmazott a főpolgármester, aki szerint a következő pár hónap az ársapkák szempontjából kulcskérdés lesz. Karácsony Gergely úgy vélekedett, ha az árak európai szinten nincsenek megtartva, akkor egész Európa számára problémát okoznak. Hozzátette: ezért az energetikai ársapka mértékét a napi ingadozás mértékéhez igazítanák.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×