eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A jugoszláv háborúban épült megfigyelőtorony az ideiglenes biztonsági határzár mellett a magyar-horvát határon a Baranya megyei Matty közelében 2017. november 25-én.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Humánerőforrás - Kérdéseik vannak a rendőröknek az új határrendészettel kapcsolatban

Az érdekvédelem komoly emberhiányról beszél, amelynek oka a pénztelenség, vagyis az alacsony fizetések.

Nem tudják a rendőrök elképzelni, kikből állítják fel majd az új határőrséget, amikor már a rendőrségnél is komoly létszámhiány van.

Pongó Géza, a Független Rendőr Szakszervezet főtitkára a Népszavának elmondta, maga is kíváncsi, kik jelentkeznek majd.

Az önálló határrendészetet nem tartja egyébként rossz gondolatnak, erre már a 2015-ös menekültválság idején is sort keríthettek volna szerinte.

Pongó Géza attól is tart, hogy "egy gyorstalpaló után egyenruhát és fegyvert adnak az embereknek", miközben a képzettséget nem lehet pár hét alatt pótolni.

Már kritikai hangok szerint a rendőrségen belül most is létezik határrendészeti vonal, de oda sem jelentkeznek.

Ismert, Orbán Viktor miniszterelnök a napokban arról beszélt, egy 2-4 ezer fős határrendész csapatot kell rövid időn belül kiállítani.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×