A magyar kormányzati álláspont világos volt: nem fogadható el olyan szankció, amely az energiaellátás biztonságára veszélyt jelentene.
Orbán Viktor a Facebook-oldalára képeket töltött fel a találkozó végeztével. Az album neve egyben tartalmazza a miniszterelnök üzenetét is: „EU-csúcs. Magyarországon lesz gáz és olaj."
Ez arra utalhat, hogy - amint az ellenzők közül néhány ország már ismert volt, és amint arról a kormányfő már nap közben posztolt - nem született egyhangúan, minden ország által elfogadható megállapodás egy gáz- és olajszállításra vonatkozó, Oroszország elleni szankcióról.
Az EU-csúcs záró sajtótájékoztatóján Emmanuel Macron francia államfő megerősítette, hogy az Európai Unió kész "újabb masszív szankciókat" elfogadni Oroszországgal szemben, amennyiben folytatja a háborút Ukrajna ellen. "Készen vagyunk a büntetőintézkedésekre, azokon túl is, amelyeket eddig foganatosítottunk. (...) Semmi sem tilos és semmi nem tabu" - tette hozzá. Kijelentette, hogy az EU a végsőkig támogatja Ukrajnát.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a sajtótájékoztatón jelezte, hogy a tagállami vezetőktől mandátumot kapott az orosz gazdaságot sújtó újabb szankciós csomag kidolgozására, ami a negyedik ilyen csomag lesz.
Az elhangzottakról további részleteket ebben a cikkben olvashat.