Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Sign of a waiting taxi
Nyitókép: Cameris/Getty Images

Követhetetlen a benzináremelkedés, tarifarendezést akarnak a taxisok

Pécsen és Debrecenben is tarifaemelésre készülnek a taxisok, a fővárosban a hatósági árazás miatt csak az önkormányzat dönthet.

Az üzemanyag ára folyamatosan növekszik, a taxisofőrök pedig már több hete indokoltnak látják a tarifa megemelését. Az ATV Híradónak nyilatkozó pécsi taxisofőr azt mondta, nemcsak az üzemanyag drágulása miatt szeretnék emelni a viteldíjakat, a kötelező biztosítás, az autóalkatrészek, szervizek költségei is felmentek 20-30 százalékkal. Debrecenben szintén emelésre készülnek a taxitársaságok a következő hetekben.

Budapesten a hatósági árképzés miatt a tarifa a Fővárosi Önkormányzat kompetenciája, az esetleges emelésről már a múlt héten egyeztettek a felek.

„A város azt kérte tőlünk, hogy egy szakmai bizottságot hozzunk létre a javaslatok előkészítésére, utána pedig a következő hetekben valamilyen megoldást találjunk arra a problémára, hogy a költségeinkkel párhuzamosan valamilyen szinten a bevételeink is növekedjenek” – mondja Metál Zoltán elnök.

Az Országos Taxis Szövetség elnöke emlékeztetett: előbb öt éve, utoljára pedig 2018-ban volt áremelkedés, akkor 12 százalékkal nőtt a tarifa. Metál Zoltán hangsúlyozta, a legutóbbi emelés óta annyira megváltoztak a költségek, hogy haladéktalanul kompenzációra van szükség.

Címlapról ajánljuk

Harangi Szabolcs: a következő hónapokban egyes alvó vulkánok felébredése komoly gondokat okozhat

Tavaly 27 országban több mint hatvan vulkán tört ki, ami átlagosnak mondható szám, ugyanakkor több váratlan természeti jelenség is történt – mondta az InfoRádióban a HUN-REN ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője. A geológus szerint idén is várhatók nagy kitörések, a következő hónapokban pedig érdemes lesz odafigyelni Indonéziára, ahol egyes alvó tűzhányók felébredése akár nagyon komoly gondokat is okozhat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×