Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Szőlőcukor egy diák asztalán a középszintű magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi vizsgán a fővárosi Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumban 2019. május 6-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Őszi érettségi - 17 ezer diák ad számot mától a tudásáról

Pénteken kezdődtek az őszi érettségik. Október végéig tartanak az írásbelik, ezt követően november elején lesznek a szóbelik. Az InfoRádió az Oktatási Hivatal megbízott elnökét kérdezte a témában.

Brassói Sándor az InfoRádióban felidézte: a kétszintű érettségi vizsga 2005-ös bevezetését követően született az a döntés, hogy ne csak egy, hanem két vizsgaidőszak legyen egy naptári évben. Mint azt hozzátette, az őszi vizsgaidőszakra a jelentkezés szeptemberben zárul, amire elsősorban olyan diákok jelentkeznek, akik adott esetben korábban már szereztek érettségit, de szintemelő- vagy javító-pótló vizsgát szeretnének tenni. Illetve azok a tanulói jogviszonyban álló középiskolás fiatalok, akik könnyíteni kívánnak a tavaszi, úgynevezett május–júniusi vizsgaterheiken az előre hozott érettségivel.

Az idei őszi vizsgaidőszak október 15-én vette kezdetét a nemzetiségi nyelv és irodalom írásbelikkel, amik a fizika és ének-zene, művészettörténeti vizsgákkal zárulnak október 28-án. Ezt követik a szóbeli felmérések november 11-e és november 26-a között, közép és emelt szinten egyaránt – ismertette az Oktatási Hivatal megbízott elnöke.

Az idei őszi érettségin mintegy 17 399 fő vesz részt 193 intézményben, főként középiskolákban, 242 érettségi vizsgabizottság bevonásával. Brassói Sándor megjegyezte, hogy 2020-ban a mostanihoz képest 10 ezer fővel több volt jelentkező, amit nagyban a Covid-helyzet befolyásolt, hiszen voltak, akik a járvány miatt csúsztak az őszi vizsgaidőszakba.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×