Infostart.hu
eur:
388.06
usd:
331.03
bux:
109272.18
2025. december 18. csütörtök Auguszta
Nyitókép: Pixabay.com

Belefulladt egy SUP-os külföldi a Balatonba

Nem volt rajta mentőmellény

Bagyó Sándor, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának elnöke sokkoló szonáros (víz alatti) videót osztott meg egy vízbe fulladt emberről. A Telexnek nyilatkozva a részletekről azt mondta, a tó déli partján SUP-ot bérelt, valószínűleg nem tudott megfelelően úszni, helyismerete sem volt, és mentőmellényt sem vett, így a közelben strandolók csak azt észlelték, hogy egyszer csak nincs a deszkán.

A szakember szerint életet mentett volna a mellény, ráadásul nem ez az első eset a Balatonnál, egy esti kajakozó járt hasonlóan a közelmúltban.

Úgy látja, meg kellene érteni, hogy "nem ciki" a mentőmellény, jól úszók, vitorlázók és vízimentők is felveszik - példája szerint az autóban is kötelező a biztonsági öv.

Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Hullámvasúton a forint, sorra jönnek a meglepetések

Hullámvasúton a forint, sorra jönnek a meglepetések

Jelentős mértékben gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama az elmúlt napokban az euróval és a dollárral szemben. A piaci mozgás hátterében nagyrészt az MNB keddi sajtótájékoztatóján elhangzott gondolatok állnak, amelyek a magyar jegybank lazuló előretekintő iránymutatását és - az adatok megfelelő alakulása esetén - a kamatcsökkentési ciklus megkezdését vetítették előre. Az MNB kommunikációs hangvételének puhulására erős piaci reakció érkezett: a forint árfolyama a döntés óta közel 6 egységet emelkedett az euróval és a dollárral szemben is, ami körülbelül 1,5 százalékos gyengülésnek felel meg. A forint gyengülő tendenciája kezdetben ma is folytatódott (az euró jegyzése már az október vége óta nem látott 390-es szint felett is járt), Kurali Zoltán MNB-alelnök óvatosságot hangsúlyozó megszólalása azonban fordulatot hozott a devizapiacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×