eur:
409.66
usd:
393.86
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Beoltanak egy fiatalt a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina első adagjával a Jósa András Oktatókórházban kialakított oltóponton Nyíregyházán 2021. május 17-én.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Napi adatok: már hárommillióan megkapták a második oltásukat is

Továbbra is javulnak a koronavírus-járvány hazai adatai, lecsengőben a harmadik hullám. Vasárnap jelentős könnyítések léptek életbe.

416 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 802 088 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma – írja a központi koronavírus-oldal.

Elhunyt 44 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 29 519 főre emelkedett.

Szombaton 17:22 perckor jelent meg a koronaviros.gov.hu oldalon, hogy megvan az ötmillió első oltással beoltott Magyarországon. Azt, hogy ez milyen könnyítésekkel jár, hogy változik meg az életünk vasárnaptól, itt foglaltuk össze.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 668 820 fő (3268-cal lettek többen egy nap alatt), az aktív fertőzöttek száma 103 749 főre csökkent (közel háromezerrel csökkent a számuk a szombati jelentéshez képest).

1399 koronavírusos beteget ápolnak kórházban (101-gyel lettek kevesebben 24 óra alatt), közülük 185-en vannak lélegeztetőgépen (+2).

A beoltottak száma 5 005 682 fő (egy nap alatt 36 351-en kapták meg az első dózist), közülük 3 000 989 fő már a második oltását is megkapta (több mint 33 ezren vették fel a második oltást, ezzel a számuk átlépte a hárommilliót).

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Az FTC olimpiai bajnok úszója úgy véli, ő és Betlehem Dávid is bebizonyította idén, hogy a stábjuk által kijelölt út helyes volt, amit az elért sikerek is alátámasztanak. Rasovszky Kristóf az InfoRádióban elmondta: sokat számított, hogy ebben az évben egy rövidebb periódustól eltekintve elkerülték a betegségek, a párizsi olimpia nehezített körülményeire pedig jól felkészültek, így nem érhették meglepetések a francia fővárosban.
VIDEÓ
Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Miközben a mesterséges intelligencia (AI) szédítő gyorsasággal válik a mindennapjaink részévé – elég csak a ChatGPT-re vagy az önvezető autókra gondolni –, addig a háttérben egyre nagyobb problémát jelent az adatközpontok és a chipek gyártásának óriási energiaigénye. Az AI alapú rendszerek már ma is jelentős mennyiségű villamosenergiát fogyasztanak, és az előrejelzések szerint ez a szám a következő években akár meg is duplázódhat. Mindez ráadásul egybeesik azzal, hogy globálisan egyre több terület – a közlekedéstől kezdve a fűtésen át számos ipari folyamatig – elektrifikálódik. A helyzet egyszerre vet fel technológiai és energetikai kérdéseket: miként lehet biztosítani azt, hogy az adatközpontok energiaigénye fenntartható módon legyen kielégítve, és ne járjon drámai mértékű szén-dioxid-kibocsátás növekedéssel? A megújuló energiaforrások mellett egyre többen szorgalmazzák az atomenergia újbóli előtérbe helyezését, miközben a fosszilis energiahordozók sok országban továbbra is a szükségszerű megoldást jelentik. Ebben az energiapiaci küzdelemben ráadásul nemcsak a környezeti, hanem a geopolitikai és biztonsági szempontok is kulcsfontosságúak. A tét óriási: a mesterséges intelligenciával átitatott modern társadalom működtetése és a klímacélok jövője egyre szorosabban függ egymástól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×