„Ha valaki használja, jobban fogja magát érezni tőle a hétköznapokban” – ez a lényege a magyar fejlesztésű Ok-Key nevű applikációnak. A pszichológusok és szociálpedagógusok bevonásával készült alkalmazás a pozitív pszichológia módszertanára épül. Célja az önfejlesztés a személyes erősségek tudatosításával és továbbfejlesztésével. Ehhez minden nap, néhány pár percig tartó gyakorlatot kell elvégezni, amit az applikáció a felhasználó által meghatározott igényeknek megfelelően ad – mondta el az InfoRádiónak Mikhel Kata, az alkalmazás egyik ötletgazdája.
„Sikerélményeket fog elérni. Azt fogja tapasztalni, hogy ha ezeket az apró, rövid gyakorlatokat végzi nap mint nap, akkor
sikerélményekkel gazdagodik, és egyszerűen jobb lesz a közérzete
– fogalmazott. – Elégedettséget fog érezni, valamint jobban szembe tud helyezkedni stresszhelyzetekkel. Illetve hamarabb is ki tud majd kapcsolódni.”
A fejlesztők felajánlásának köszönhetően az egészségügyi dolgozók fél évig ingyen használhatják az applikációt. Mikhel Kata azt mondta: így szeretnének köszönetet mondani a lassan egy év tartó megfeszített munkáért. „A mostani Covid-helyzet,
a pandémia mindenkit nagyon leterhel, de a legkritikusabban talán az egészségügyi dolgozók mentálhigiénés állapotára van hatással.
Ha ők nyitottak erre, és valóban használják az appot, akkor picit talán könnyebbé tudjuk tenni a hétköznapjaikat a gyakorlatokon keresztül” – tette hozzá.
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamarán keresztül 120 000 egészségügyi munkatárs, a Magyar Védőnők Egyesületén keresztül pedig további 6000 védőnő már igénybe veheti az alkalmazást. A fejlesztők további egészségügyi szervezetekkel is tárgyalnak az applikáció ingyenes felhasználásról.