eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Mentők és rendőrök dolgoznak egy kisiklott vonat körül a skóciai Stonehaven közelében, Aberdeentől délre 2020. augusztus 12-én. A sérültek és halottak számáról egyelőre nincs hivatalos közlés, Nicola Sturgeon skót kormányfő azonban a Twitteren azt írta, hogy rendkívül súlyos baleset történt. A környéken heves esőzések voltak a balesetet megelőzően.
Nyitókép: MTI/AP/Newsline-media/Derek Ironside

Súlyos vasúti szerencsétlenség Skóciában

Kisiklott egy vonat, sérültekről vagy halottakról egyelőre nincs hír, de Nicola Sturgeon skót kormányfő a Twitter közösségi portálon azt írta, "rendkívül súlyos baleset" történt.

A vonat Stonehaven közelében, Aberdeentől délre siklott ki. Az interneten elérhető videofelvételeken az látható, hogy sűrű sötét füst gomolyog a helyszín felett, ahova beszámolók szerint két mentőhelikopter és tucatnyi mentőautó érkezett.

A környéken heves esőzések voltak a balesetet megelőzően.

A Press Association brit hírügynökség arról írt névtelenséget kérő illetékesekre hivatkozva, hogy a vonat vezetője életét vesztette, s lehet egy másik halálos áldozat is. Ezt nem erősítették még meg a hatóságok.

"Habár a részletek egyelőre nem ismertek, sajnos, azt kell mondanom, hogy az első jelentések súlyos sérülésekről szólnak" - közölte Nicola Sturgeon skót kormányfő.

Boris Johnson brit miniszterelnök részvétét fejezte ki az áldozatoknak.

Európában a vasúti közlekedés meglehetősen biztonságosnak számít, az uniós statisztikai hivatal (Eurostat) legfrissebb elérhető adatai szerint 2018-ban mindössze tizenhárom ember halt meg az Európai Unióban vonatbalesetben, közülük egy Nagy-Britanniában.

Címlapról ajánljuk
Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

A leszokási hajlandóságot nagyban befolyásolja, hogy mennyire érezzük távolinak a dohányzás negatív, illetve a leszokás pozitív következményeit – derül ki az ELTE PPK kutatóinak 1500 dohányost bevonó vizsgálatából.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×