Infostart.hu
eur:
379.6
usd:
322
bux:
133311.7
2026. február 5. csütörtök Ágota, Ingrid
police.hu

Újabb erőszakos átlépési kísérlet a magyar-szerb határon

A jogellenes határátlépési kísérletet a szolgálatot teljesítő rendőrök és katonák megakadályozták.

Ismét erőszakosan próbált átjutni a magyar-szerb határon egy migránscsoport. A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint péntek délelőtt 19 migráns gyűlt össze a határ szerb oldalán, Hercegszántónál. A határ mentén szolgálatot ellátó egyenruhásokat néhányan, az arcukat maszkkal eltakaró emberek kövekkel és egyéb tárgyakkal kezdték dobálni. A csoportból többen megpróbáltak illegálisan Magyarország területére jutni.

A jogellenes határátlépési kísérletet a szolgálatot teljesítő rendőrök és katonák megakadályozták. A migránsok visszamentek Szerbia mélységébe.

"A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság felkészült egy esetlegesen bekövetkező hasonló eseményre" - emelte ki a rendőrség.

Szerdára virradóra a Csongrád-Csanád megyei Röszkénél próbált meg bejutni Magyarország területére jogellenesen egy erőszakos migránscsoport, de a rendőrök és a katonák ezt is megakadályozták. Akkor csaknem száz migráns a határ több pontján egyszerre próbált meg illegálisan bejutni Magyarországra, közülük mintegy harmincan felmásztak a határkerítésre.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Szerda este a Mandiner Klubest vendége Orbán Viktor miniszterelnök volt. „Jól állunk, de a csata még nyílt” – mondta a választásokról, hozzátéve: „ha megdolgozunk érte, nyerünk”. A kormányfő szerint Brüsszel beavatkozik a magyar kampányba, sőt még Kijev is. „A tét az, hogy sorsot fogunk választani. Ha letérünk a magyar rendszerről, és brüsszeli rendszert hozunk be, nem lehet majd visszatérni”. „Az én kihívóim Brüsszelben vannak, nem Magyarországon. Küldtek ide valakit” – fogalmazott. Donald Trump esetleges magyarországi látogatásáról azt mondta: „Csalogatom. Adtam időpontokat neki”.

Szergej Lavrov ijesztő kijelentést tett a béke esélyeiről

Ha a kijevi vezetés delegációja az ukrajnai rendezésről Abu-Dzabiban tartott tárgyalásokra a bejelentett biztonsági garanciákkal érkezett, akkor ez újfent megerősíti azt, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek valójában nem kell a béke – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.
Adták a technológiai részvényeket, valósággal szétverték az AMD-t

Adták a technológiai részvényeket, valósággal szétverték az AMD-t

Amíg idehaza nagyon erős pozitív hangulat uralkodott szerdán és a BUX mellett három blue chip is új történelmi csúcsra emelkedett, addig Amerikában tovább folytatódott a technológiai részvények esése. Ezúttal az AMD teljesített kifejezetten gyengén, miután a vállalat által vártnál óvatosabb előrejelzések hatására 17 százalékot zuhant az árfolyam. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×