Infostart.hu
eur:
353.39
usd:
308.96
bux:
143587.15
2026. július 6. hétfő Csaba
Az Országos Mentőszolgálat védőruhába öltözött munkatársai a lakók második tesztelésére készülnek a fővárosi önkormányzat Pesti úti idősotthonában 2020. április 19-én. Müller Cecília országos tisztifőorvos utasítására megkezdődött a fővárosi fenntartású Pesti úti idősotthon lakóinak második tesztelése is. Az otthonban már csak olyanok vannak, akiknek az első tesztje negatív volt, most második körben is ellenőrzik őket, nehogy újra kitörjön a járvány.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Az idősotthonok is kórházparancsnokot kapnak

Az erről szóló rendelkezés a Magyar Közlönyben jelent meg.

A kormány elrendelte, hogy a legalább kétszáz fős idősotthonokban és szociális intézményekben is kórházparancsnokok dolgozzanak.

Feladatuk a készletgazdálkodásra és ellenőrzésre terjed ki, ápolási, gondozási és orvosszakmai kérdésekben nem hozhatnak döntést.

A legfrissebb hírek szerint 27 hazai idősotthonban van koronavírusos fertőzött. 628 gondozott és 87 dolgozó kapta el a koronavírust, 66 gondozott hunyt el a járványban. A legsúlyosabb a helyzet a Pesti úti otthonban volt, itt a hiányosságok miatt bírságot is kiszabtak.

Címlapról ajánljuk
Az ajándék-fagyi visszanyal? Nem bevallott adományok miatt fő Nigel Farage feje

Az ajándék-fagyi visszanyal? Nem bevallott adományok miatt fő Nigel Farage feje

Milliós nagyságrendű pénzeket kapott két kripto-milliomostól is – egyikük elítélt csaló –, de Nigel Farage tagadja, hogy bármi rosszat tett volna. A radikális jobboldali brit Reform Párt vezetőjét egy etikai bizottság elé citálják, mert nem jelentette be a többmilliós támogatást, ami nem az első, hasonló ügye.

Vitézy Dávid öt hazugsággal vádolta a volt kormányt – itt vannak a reakciók

Az építési és beruházási miniszter az uniós források hazahozataláról beszélt az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt, erre válaszoltak a pártok.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×