Infostart.hu
eur:
358.46
usd:
308.66
bux:
129728.5
2026. május 22. péntek Júlia, Rita
Repülőgép száll fel a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről.
Nyitókép: Máthé Zoltán

Három Budapestről induló gép vette célba Kínát orvosi felszerelésekért

Arról, hogy várhatóan mikor térnek vissza, egyelőre nincs információ.

A Flightradar csütörtök délutáni tájékoztatása szerint a Wizz Air három gépe indult útnak a magyar fővárosból Kínába, hogy orvosi eszközöket szállítson Magyarországra – szúrta ki a 24.hu. Pozsonyból két másik légitársaság gépei is úton vannak a flottával.

Mint arról az Infostart is beszámolt, hétfő reggel 11 tonnyányi orvosi eszközzel és egészségügyi védőfelszereléssel már landolt Kínából Budapesen a Wizz Air egy gépe. A magyar kormány által megrendelt készlet 30 050 darab védőruhát és 82 000 darab orvosi maszkot tartalmazott. Szijjártó Péter külügyminiszter később megerősítette, több száz tonnányi eszköz érkezik még Kínából.

Címlapról ajánljuk
Mi lesz a Margitszigeti Színházzal? – Bán Teodóra az Arénában

Mi lesz a Margitszigeti Színházzal? – Bán Teodóra az Arénában

A Margitszigeti Színház idén is változatos műsorral várja a nézőket a nyári szezonban. Mint az InfoRádió Aréna című műsorában Bán Teodóra ügyvezető igazgató elmondta, a közös állami-önkormányzati vezetés ennek az intézménynek megfelelő, de még azoknak is, akik kizárólag fővárosi fenntartásban működnek.

Üzemi baleset Tiszaújvárosban – kétgyermekes családapa halt meg

Eloltották a robbanás utáni tüzet a Mol tiszaújvárosi üzemében. Egy kétgyermekes családapa halt meg, ketten súlyosan, heten könnyen megsérültek. Veszélyes anyag nem került a levegőbe – hangzott el a helyszíni sajtótájékoztatón. Kapitány István miniszter szerint a balesetnek nincs kihatása az ország üzemanyagellátására, Hernádi Zsolt Mol-vezér szerint a műanyaggyártás sincs veszélyben.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
Újabb szereplőt rángatna a frontra Putyin, egyre jobban fájnak Moszkvának az ukrán drónok - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Újabb szereplőt rángatna a frontra Putyin, egyre jobban fájnak Moszkvának az ukrán drónok - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Ismét feszültebbé vált a viszony Fehéroroszország és Európa között: Minszk Oroszországgal közösen gyakorolta az atomrakéták bevetését, kihúzva a gyufát Ukrajnánál és a NATO-nál is. Aljaxandr Lukasenka a gyakorlat után jelentette: egyébként szívesen egyeztetne Zelenszkij elnökkel is. Ezzel párhuzamosan úgy néz ki, hogy az ukrán dróngyártás kezd átlépni egy kritikus - és az oroszoknak egyre jobban fájó - szintet. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×