Infostart.hu
eur:
364.56
usd:
320.16
bux:
144299.38
2026. július 23. csütörtök Lenke
Karácsony Gergely főpolgármester nyilatkozik a sajtónak a Karmelita kolostor előtt 2019. november 6-án, miután a miniszterelnök meghívására részt vett a kormány ülésén.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Megérkezett a főváros első védőfelszerelés szállítmánya

A fővárosi önkormányzat körülbelül 35 ezer védőmaszkot oszt szét a szociális ágazatban dolgozóknak és ingyenessé teszi a parkolást a fővárosi kórházak dolgozóinak - jelentette be a főpolgármester hétfőn a Facebook-oldalán.

Karácsony Gergely a közzétett videójában elmondta, levélben fordult a fővárosi kórházak vezetőihez, hogy írják össze, kik azok az egészségügyi dolgozók, akiknek a munkájában segítséget jelentene az ingyenes parkolás.

Hangsúlyozta: tovább dolgoznak azért, hogy még több védőfelszerelést tudjanak biztosítani mind a fővárosnak, mind a kerületeknek.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter friss bejelentései: a következő államfő nem a politika világából fog érkezni
kormányzati tájékoztató percről percre

Magyar Péter friss bejelentései: a következő államfő nem a politika világából fog érkezni

Szeptembertől jön a vényköteles gyógyszerek áfamentessége, dolgoznak a tűzifa áfamentességén, és az egészséges élelmiszerek áfakulcsának csökkentésén is – mondta Magyar Péter. Miniszterek, államtitkárok nem kapnak pénzt, ha felügyelőbizottsági tagok lesznek. Az állami cégek vezetőinél is jön a bérplafon. Tárgyalnak a politikusok és velük egy háztartásban élők vagyonosodási vizsgálatáról 20 évre visszamenőleg. Négy Eximbankhoz kötődő ügyben, 1000 milliárd forintos értékű ügyekben tettek feljelentést, köztük a volt Szofitel-szálló, a Duna Aszfalt és a dunakeszi járműjavító ügyében. Volt politikusból most nem lesz államfő, ez is kiderült.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Magyar Péter bejelentette: radikális fizetéscsökkentés jön az állami cégeknél

Magyar Péter bejelentette: radikális fizetéscsökkentés jön az állami cégeknél

Több fontos intézkedéseket jelentett be a Magyar Péter miniszterelnök a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón: a kabinet bérplafont vezet be az állami cégek vezetőinél, áfamentessé teszi a vényköteles gyógyszereket, kiterjeszti a vagyonosodási vizsgálatokat, átalakítja az Állami Számvevőszéket, valamint több költségvetési visszaélési ügyben tett feljelentést. Magyar Péter szerint az intézkedések célja az állami kiadások csökkentése, az elszámoltatás felgyorsítása és a közpénzek felhasználásának átláthatóbbá tétele. A kormányfő kérdésekre válaszolva az államfő-jelölés, a költségvetés helyzetéről és a Balásy-cégek átvételéről is beszélt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×