eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
Nyitókép: szinhaz.org

Új fejlemények Gothár Péter ügyében

Upor László, a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) rektorhelyettese levelet küldött Fekete Péter államtitkárnak, tájékoztatva Gothár Péter etikai vizsgálatának ügyéről.

Az egyetem a botrány múlt heti kirobbanásakor csak sajtómegkeresésekből értesült arról, hogy egy oktatója érintett lehet a zaklatási ügyben, de a színházban zajló eljárásról nem tudott. A színháztól pontosabb információt írásos kérdésükre sem kaptak.

A rektorhelyettes jelezte, hogy az egyetemen anonim és nem anonim bejelentési lehetőségek léteznek, ám senki sem jelentkezett ezeken. Ahogy az intézmény által foglalkoztatott pszichológusnál sem számolt be senki zaklatási ügyről.

Miután kiderült, hogy Gothár Péter érintett az ügyben, a rektorhelyettes összehívta az etikai bizottságot. Ez a testület hétfőn ült össze, kidolgozta további munkarendjét, intézkedési tervét, illetve ajánlásokat tett. Ennek értelmében

  • az egyetem pszichológusa, életvezetési tanácsadója egyesével meghallgatja a rendező jelenlegi hallgatóit. Hasonló beszélgetés várhat Gothár Péter előző osztályának tagjaira.
  • Külső, független pszichoterapeuta szakértőt kértek fel.
  • A vizsgálathoz külső megfigyelőt kértek a fenntartó ITM-től és a Magyar Művszeti Akadémiától.
  • Gothár Péter a vizsgálat lezárultáig szünetelteti oktatói tevékenységét az egyetemen.

Az etikai bizottság december 4-én meghallgatja a rendezőt, elemzi a szakértők összegzését.

A budapesti Katona József Színház a múlt héten - az érintett megnevezése nélkül - közölte: kitiltotta egyik szerződéses munkatársát, mert a színház vezetőségének tudomására jutott, hogy többször is "erkölcsi határokat átlépő módon" viselkedett a többi dolgozóval szemben. A döntést egy belső vizsgálatot követően hozta meg a vezetőség. Később Gothár Péter, a nemzet művésze a Facebookon tette közzé bocsánatkérő nyilatkozatát.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×