Infostart.hu
eur:
365.35
usd:
311.87
bux:
133707.35
2026. április 24. péntek György
Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a templom felújításáért tartott hálaadó szentmisén a nagykátai római katolikus templomban 2019. május 17-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Bejelentette a nyugdíjprémium összegét Orbán Viktor

A miniszterelnök az Idősügyi Tanács ülésén felszólalva beszélt a számokról. A 2020-as nyugdíjprémiummal kapcsolatban is fontos közlése volt.

A nyugdíjprémium átlagos összege 20 160 forint, a nyugdíjkiegészítésé pedig 11 ezer forint lesz idén, a pénzt novemberben egy összegben kapják meg a nyugdíjasok - közölte Orbán Viktor miniszterelnök kedden az Országházban, az Idősek Tanácsa ülésén.

Megjegyezte, a nyugdíjprémium - a nyugdíjasokkal kötött megállapodás alapján - a gazdaság jó teljesítményével, a nyugdíjkiegészítés pedig az infláció mértékével függ össze.

A kormányfő az idősek világnapja alkalmából tartott tanácskozáson emlékeztetett arra is, hogy a nyugdíjasoknak az előző években Erzsébet-utalvány formájában biztosítottak időközönként különböző juttatásokat, idén pedig - miután az Erzsébet-utalvány megszűnt - pénzügyi segítségként

rezsiutalványt

kaptak.

Arról is beszélt, hogy a családvédelmi akcióterv részeként

2020. január 1-jétől igénybe vehető a nagyszülői gyed. Ezzel kapcsolatban idézett egy olyan felmérést, amely szerint szoros összefüggés van a fiatalok gyermekvállalása és a nagyszülői segítség között,

vagyis könnyebben vágnak bele a fiatalok a családalapításba, ha úgy érzik, van mögöttük olyan nagyszülő, akire szükség esetén számíthatnak.

Orbán Viktor hangsúlyozta: az elmúlt egy évben a gazdaság a kormány reményeinek megfelelően, sőt kicsivel a várakozásai fölött teljesített, ami a nyugdíjasoknak is jó hír.

A magyar gazdaság bővülése idén minden bizonnyal 4 százalék fölött lesz, az óvatos becslések szerint talán 4,6 százalék is lehet - közölte.

Hozzátette: az európai gazdaság lehetőségei jövőre ugyan szűkebbek lesznek, mint idén, de a magyar gazdaság ezt a következő évben még nem fogja megsínyleni, a kormány ugyanis képes lesz olyan növekedésfenntartó mechanizmusokat elindítani, amelyek 2020-ban is lehetővé teszik a magas növekedést.

Így várhatóan

a jövő év második felében is lehet számolni nyugdíjprémium kifizetésével

- mondta a miniszterelnök.

Címlapról ajánljuk
Megszólalt Vitézy Dávid: elmondta, közlekedési miniszterként mit fog tenni

Megszólalt Vitézy Dávid: elmondta, közlekedési miniszterként mit fog tenni

„Három dolgot biztosan ígérhetek: szakmaiságot, rengeteg munkát és a tárcára igencsak jellemző hatalmi arrogancia magunk mögött hagyását” – közölte Vitézy Dávid, a jövendő közlekedési és beruházási miniszter, aki hosszú posztjában a MÁV és HÉV megújítását, az uniós pénzek hazahozatalát és új KRESZ-t ígér, hozzátéve: prioritás lesz a vasútfejlesztés.

Mérleget készített lezárt ciklusáról az Országgyűlés

Csaknem négyszázötven törvényjavaslatot, köztük öt alaptörvény-módosítást fogadott el az Országgyűlés a most záruló, 2022 és 2026 közötti parlamenti ciklusban – derül ki a törvényhozás honlapján található adatbázisból.
inforadio
ARÉNA
2026.04.24. péntek, 18:00
Krausz Ferenc
Nobel-díjas fizikus, az Élvonal Alapítvány kuratóriumi elnöke
Keresik az irányt a tőzsdék - Mi mozgatja ma a piacokat?

Keresik az irányt a tőzsdék - Mi mozgatja ma a piacokat?

A geopilitikai feszültségek mozgatják továbbra is a piacokat, az ázsiai tőzsdék vegyesen álltak a ma reggeli kereskedésben, míg az európai indexek esnek és a BUX is megy a nemzetközi hangulattal. Ma gazdasági hangulatindexek érkeznek, amire figyelhetnek a befektetők és jön néhány vállalati negyedéves gyorsjelentés is. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×