eur:
411.21
usd:
392.59
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Levadászva.hu

Átlagosnak mondható az idei viharszezon

Több mint 4 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók a május elseje és augusztus 31-e közötti időszakban magán- és társasházak tulajdonosainak. Az idei viharszezon – biztosítási szempontból – azonban nem számít kiemelkedőnek, derül ki a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) összesítéséből.

Csaknem százezer kárbejelentés érkezett a viharok miatt a biztosító társaságokhoz a május 1-je és augusztus 31-e közötti időszakban – mondta az InfoRádiónak a Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetségének kommunikációs vezetője.

"Több mint 4 milliárd forintot fizettek ki ezzel kapcsolatban. Visszatekintve az elmúlt évekre, ez egy átlagos viharszezonnak tekinthető. Nagyjából hasonló adatokról számolhatunk be az elmúlt évekből is – ismertette a szakember. – Ebben az évtizedben talán

a legsúlyosabb károk 2010-ben voltak,

amikor háromszor ennyi bejelentés érkezett, és majdnem 30 milliárd forintot fizettek ki a biztosító társaságok."

Lambert Gábor hozzátette, egyre több a villámcsapások másodlagos, indukciós hatása miatt bekövetkezett káresemény. "Hogyha csak a viharkárokat nézzünk, akkor

a felhőszakadás volt a leggyakoribb oka a bejelentéseknek, emellett azért volt jég- és szélkár, illetve voltak beázások"

– sorolta a szakember.

A Magyar Biztosítók Szövetségének kommunikációs vezetője elmondta azt is, hogy a magyarországi ingatlanok csaknem 73 százaléka rendelkezik lakásbiztosítással.

"Ami örvendetes jelenség, hogy azt tapasztaljuk, hogy

egyre többen gondolnak arra is, hogy egy alapbiztosításnál kiterjedtebb védelmet nyújtsanak az otthonuknak.

Adott esetben kiegészítő biztosításokat kötnek, például a hőtőszekrényben felolvadt élelmiszerek tönkremenetelére áramkimaradás esetén, vagy pedig az elfolyt vízkárokra is" – jegyezte meg.

Idén a legtöbb kárbejelentés június elején és végén, valamint a július végi viharokat követően érkezett a biztosítókhoz, elsősorban Budapestről, valamint Baranya, Borsod és Szabolcs megyékből.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×