Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea
Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke sajtótájékoztatót tart az állami cégek bérplafonja ügyében kezdeményezett népszavazáshoz összegyűjtött aláírások ellenőrzéséről 2016. június 6-án. Kész Zoltán független országgyűlési képviselő június 3-án, a gyűjtéshez rendelkezésre álló határidő utolsó napján adta le a népszavazáshoz összegyűjtött aláírásokat.
Nyitókép: MTI Fotó: Balogh Zoltán

Nemzeti Választási Iroda: minden munka most kezdődik

Október 13-ra írta ki az önkormányzati választást a köztársasági elnök, így a jelölő szervezetek már bejelentkezhetnek a területileg illetékes választási bizottságnál – mondta a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke az InfoRádiónak. Pálffy Ilona kiemelte: hétfőtől folyamatosan elkezdik a felkészülést az őszi voksolásra.

A pénteki naptól indítja a Nemzeti Választási Iroda a névjegyzékek vezetését, miután megjelent a Magyar Közlönyben is a köztársasági elnök kitűzési határozata – ismertette Pálffy Ilona NVI-elnök az InfoRádiónak nyilatkozva.

A másik fontos dolog, ami sokakat érinthet, hogy ettől az időponttól kezdve jelezhetik a Nemzeti Választási Irodánál, vagy a területi választási irodáknál a jelölőszervek, hogyha jelölni vagy indulni kívánnak. Az ehhez szükséges nyomtatványok a hétfői naptól érhetők el, de minden fontos tudnivaló már elérhető a választási iroda honlapján.

Ezt követően kezdődik a már ismert választási hirdetmények, plakátok nyomatása és kiszállítása, sorolta Pálffy Ilona, aki arra is emlékeztetett, a választást megelőző 75. napon, ami július 30-a, a Nemzeti Választási Bizottságnak ki kell tűznie a nemzetiségi választást szintén október 13-ára.

A jelöltek és a jelölőszervezetek szeptember 9-ig adhatják le az induláshoz szükséges ajánlásokat,

a szükséges darabszámok a jegyzők által közzétett tájékoztatókból derülnek ki.

Minden településen a választópolgárok szavaznak egy polgármesterjelöltre és a képviselő-testületre. Ha 10 ezer lakos alatti a település, akkor úgynevezett egyéni listán. Továbbá – a megyei jogú városok kivételével – szavaznak a választók a megyei képviselő-testületre is, magyarázta Pálffy Ilona, hozzátéve, hogy Budapesten külön főpolgármesterre is szavazni kell a kerületi polgármestereken és kerületi képviselő-testületeken kívül.

Azokon a településeken, ahol nagyobb számban választanak nemzetiségiek, kaphatnak egyéni nemzetiségi jelöltre szavazólapot, megyei testületre és országos testületre is.

A kampány hivatalosan mindig 50 nappal a választások előtt indul, vagyis idén augusztus 24-én.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Történelmi világcsúcs maratonfutásban – Csodacipő, speciális energiazselé, ideális időjárás

Az élmezőny tagjai között nagyon komoly versengés alakult ki, egymást is inspirálták, motiválták. Valószínűleg ez is eredményezte azt az egyedülálló sportteljesítményt, hogy az első három helyezett megdöntötte a korábbi világcsúcsot – így értékelte az InfoRádióban a vasárnapi London Marathon eredményeit Gyimes Zsolt, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Atlétika Tanszékének egyetemi docense.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×