eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Schiffer András, az LMP társelnöke, a párt távozó frakcióvezetője sajtótájékoztatót tart a Parlamentben 2016. június 13-án. Parlamenti munkája lezárásakor sikerélménynek tartja Schiffer azon általa kezdeményezett határozati javaslat elfogadását, amely alapján Magyarország nem fogadja el, hogy az egyes szabadkereskedelmi egyezmények a nemzeti parlamentek beleegyezése nélkül akár ideiglenesen is hatályba lépjenek.
Nyitókép: Kovács Tamás

Schiffer András elárulta, visszatér-e az országos politikába

Egy lapinterjúban arról is beszélt, hogyan áll a 2016-ban bejelentett szellemi erőtér szervezésével.

Pénz hiányában lassan, apró léptekkel halad a Magyar Nemzetnek interjút adó Schiffer András a 2016-os politikai kiszállásakor bejelentett "szellemi erőtér" megteremtésével. Könyvet írt - minden példány elfogyott -, kört és szabadegyetemet szervezett.

Bár korábban valóban nem zárta ki, hogy 2022-ben indul vagy szerepet vállal az új ciklusban, "a pártpolitikai dinamikákat látva"

esze ágában sincs ilyen szerepet vállalni a közeljövőben.

"Úgy érzem, jelenleg nincs helyem a küzdőtéren" - fogalmazott, hozzátéve, a párt, amiből kiszállt, az LMP továbbra is szervezeti problémákkal küzd, ugyanazokkal, mint amikor még részese volt.

A Jobbik-LMP közeledésről szólva elmondta, parlamenti képviselőként is azt tartotta, hogy

"egy nem rasszista nemzeti radikális és egy globalizációkritikus párt találhat érintkezési felületeket".

A "néppártosodó" Jobbik és a baloldal közeledéséről úgy véli, "tisztán elméletileg elképzelhető a jelenlegi helyzetben olyan ellenzéki stratégia, hogy egy túlhatalommal rendelkező, autokratikus rendszert építő kormánypárttal szemben a legkülönfélébb ellenzéki pártok közösen kampányolnak és indulnak, miközben felmutatják a nézetkülönbségeket is". Ám szerinte nem abba az irányba mennek a dolgok, hogy a saját identitásukat megtartva közösen készülnek legyőzni a Fideszt, hanem gyakorlatilag az O1G-re redukálják az identitásukat, feladják a saját küldetésüket.

Jóslata szerint

"2022-ben minden mostani fogadkozás ellenére az ellenzéki pártok egy liberális szósszal leöntött közös listában fognak felolvadni a Fidesz–KDNP-vel szemben".

Szerinte Magyarország válságról válságra evickélhet, ami "egy újabb autokratikus rendszer kiépülésének melegágya lehet", de függetlenül Orbán Viktor személyétől.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×