eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára beszédet mond a Görögkatolikus Ifjúsági Centrum és Kollégium avató- és felszentelő ünnepségén Edelényben 2018. július 13-án.
Nyitókép: Vajda János

Novák Katalin: forduljon bírósághoz, aki nem kapja meg az osztrák családtámogatást

Azok az Ausztriában dolgozó magyarok, akiket hátrányosan érint az ott bevezetett új családtámogatási rendszer, egyénenként is kérhetnek jogorvoslatot az uniós bíróságtól – hívta fel a figyelmet a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár. A magyar kormány emellett mindent megtesz az osztrák jogszabály visszavonásáért, amely miatt az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást is indított Ausztria ellen.

Ausztriában is dolgoznak más EU-s tagállamból – így Magyarországról is – érkező állampolgárok, akik eddig ugyanúgy megkaptak minden családtámogatást, mint az osztrákok. Az új szabályozás szerint azonban a külföldi munkavállaló nem részesül automatikusan ebből a szociális hozzájárulásból, ha a gyerekei más tagállamban élnek – mondta az InfoRádiónak Novák Katalin. A család- és ifjúságügyért felelős államtitkár hozzátette: ebben az esetben – a jogszabály értelmében – indexálás alá esik, melynek lényege, hogy a származási ország életszínvonalát megvizsgálva határozzák meg a családtámogatást.

A kormány szerint ez az intézkedés ellentétes az uniós normákkal és nagy mértékben sérti a magyar munkavállalók érdekeit

– hangsúlyozta az államtitkár. Ausztriával szemben éppen ezért kötelezettségszegési eljárás is indult, melyet a magyar kormány kezdeményezett. Novák Katalin hozzátette: a V4-es országok összefogtak az ügyben, és mások is csatlakoztak hozzájuk.

Az illetékes biztos tavaly év végén jelezte, hogy lépni fog, a magyar kormány pedig most értesült, a bizottság megindította az eljárást.

Bár az uniós szervek átlagos intézkedési idejéhez képest gyorsan lépett az Európai Bizottság, mégis megkésett a reakció, hiszen az osztrák jogszabály hatályba lépett – emelte ki az államtitkár.

Az érintett munkavállalók egyénileg fordulhatnak jogorvoslatért, és uniós szinten elindíthatják a kereseteket – tette hozzá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×