eur:
410.9
usd:
392.21
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Villamospótló busz a II. kerületi Szilágyi Erzsébet fasoron, a Budagyöngye megállónál 2018. szeptember 3-án. Szeptember 1-jén a 61-es villamos 2017-ben felújított vonalán, a Kelemen László utcai megállónál a hatalmas mennyiségű esővíz kimosta a sínek alól a zúzottkő ágyazatot. A BKV közlése szerint a villamosforgalom a hét második felében indulhat újra az érintett szakaszon.
Nyitókép: MTI Fotó: Máthé Zoltán

A szakszervezet szerint a töredéke sem igaz a BKV-s fizetési reklámoknak

A BKV továbbra sem kezdte el a 2019-es bértárgyalásokat az érdekképviseletekkel, így előfordulhat, hogy a társaság vezetése már későn ül le egyeztetni, és a szakszervezetek kényszerhelyzetbe kerülnek - mondta az InfoRádiónak Naszályi Gábor, az Egységes Közlekedési Szakszervezet elnöke.

Az érdekképviseleteket úgy tájékoztatták,hogy a BKV folyamatosan tárgyal a tulajdonosával a jövő évről, ezért nem ült még le a munkavállalókkal egyeztetni a bérek alakulásáról - tudta meg az InfoRádió Naszályi Gábortól, az Egységes Közlekedési Szakszervezet elnökétől.

"Ha valóban egyeztetnek, akkor az elmúlt hónapokban valaminek történnie kellett volna"

- véli az érdekképviselet vezetője.

Naszályi Gábor emlékeztetett arra, hogy tavaly a munkavállalók oldaláról már júniusban megjelölték a 15 százalékos bérfejlesztési igényt, de csak karácsony előtt pár nappal kaptak választ egy ajánlattal, amit már el kellett fogadni.

"Nálunk erről dolgozó emberek döntenek, velük kell egyeztetni, ami nem megy 24 óra leforgása alatt"

- mondta az érdekképviselet vezetője, hozzátéve, hogy a vállalat sem tud úgy költségvetést tervezni, hogy nem tudja, milyen bérben állapodnak meg a munkavállalókkal.

A szakszervezet a korábbi évekhez hasonlóan 2019-re is 15 százalékos emelést kért. Ez 2017-ben megvalósult, idén ebből 12 százalék teljesült, ami Naszályi Gábor szerint kevés, ez szerinte a munkaerőhiányból is látszik.

A szakszervezeti elnök szerint elsődlegesnek kellene lennie, hogy emeljenek és itt tartsák a dolgozókat.

"Mi azoknak az érdekeit képviseljük, akik még itt vannak"

- egyértelműsítette az Egységes Közlekedési Szakszervezet elnöke, aki szerint "könnyű bevonzani a mindenféle idealizált üzenetekkel az embereket, akik később döbbennek rá, hogy

a töredéke sem igaz annak, amit a reklámfilmekben és egyéb felületeken eljuttatnak hozzájuk,

és ők is el fognak menni". A szakszervezeti vezető szerint nem arra kellene törekedni, hogy új alkalmazottakat vegyenek fel, hanem arra, hogy megtartsák a dolgozókat, ehhez pedig Naszályi Gábor szerint arra van szükség, hogy anyagilag is megbecsüljék az alkalmazottakat.

Az InfoRádió keresi az ügyben a BKV-t, amint válaszolnak, cikkünket frissítjük.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×