eur:
411.2
usd:
392.57
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Repülőgép érkezik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér ferihegyi 2-es leszállópályájára a főváros XVIII. kerületében. Előtérben balra a leszállópálya bevezető fénysora. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Jászai Csaba

Ennyivel nőtt a budapesti zajszennyezés

A parlamentben is szóba került a ferihegyi reptér miatt a budapestieket sújtó zajszennyezés. Az illetékes államtitkár szerint a kormány mindent megtesz, az ellenzék azonban ezt kevesli.

Az MSZP-s Tóth Csaba vetette fel az Országgyűlés ülésén, hogy az utóbbi hetekben ugrásszerűen megnőtt a le- és felszálló repülőgépek zajára panaszkodó zuglói lakosok száma.

„Budapest felett északnyugati az uralkodó széljárás, ezért a repülőtérről induló járatok 70 százaléka ebbe az irányba, azaz Pest felé, 30 százaléka pedig délkeleti irányba, Üllő és Vecsés felé száll fel.

Az uralkodó széljárás és a repülőtér adottságai miatt a repülők jelentős része nem tudja kikerülni Zuglót”

- mondta a szocialista képviselő, aki azt kérdezte, milyen intézkedéseket tesznek annak érdekében, hogy csökkenjen a zuglóiak nyugalmát és egészségét veszélyeztető légtérzaj.

Farkas Sándor, az agrártárca parlamenti államtitkára válaszában aláhúzta, hogy zajmentes közlekedés nem lehetséges, ám a kormány mindent megtesz a zavaró tényező csökkentéséért, majd kitért arra is, hogy augusztus 16-án valóban módosultak a repülőtér felszállási eljárásai.

„Az eredmények alapján a bevezetett felszállási eljárások az érintett területeken összességében egyaránt eredményeztek pozitív és csekély mértékű negatív zajterhelési változást. A felszállási eljárások nyomvonalának módosítása következtében a felszálló repülőgépek repülési útvonala jelentősen távolabb került a XVI. kerület déli határától, ennek következtében az Istvánmező, Kiszugló, Nagyzugló, Rákosfalva, Törökőr területének érintettsége csökkent” - fejtette ki az államtitkár.

A zajterhelés több területen is módosult, ám kevesebb mint 3 decibellel,

így sehol nem kell módosítani a zajgátló védőövezet határait – tette hozzá az államtitkár.

Tóth Csaba nem fogadta el Farkas Sándor válaszát, ám az Országgyűlés kormánypárti többsége igen.

A XVIII. kerület fideszes polgármestere, Ughy Attila egyébként múlt héten nyújtott be petíciót a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálatnak annak érdekében, hogy haladéktalanul állítsák vissza az augusztus 16-a előtti felszállási rendet a reptéren, mert a kerületben érezhetően megnőtt a zajszennyezés.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×