eur:
393.06
usd:
366.52
bux:
66129.26
2024. április 26. péntek Ervin

Rangsorolták a hazai nagyvállalatokat – hetilapszemle

A Figyelő az Európai Unió és Kína közötti kapcsolatról közöl összeállítást. A HVG az 50 legnagyobb magyar nagyvállalatot állította rangsorba az árbevétel, a létszám, az eredmények és a saját tőke alapján.

A Figyelő az Európai Unió és Kína közötti kapcsolatról közöl összeállítást. Az ázsiai ország két gazdasági, társadalomfejlődési korszak közötti szakaszban van, és mindenekelőtt kénytelen szembesülni ennek nehézségeivel. Az Egyesült Államokkal folytatott kereskedelmi vámháború nyugati közgazdászok szerint évi mintegy fél százalékot vág le az amúgy is lassú gazdasági fejlődés üteméből. Ami persze még így is nagyjából kétszerese az EU átlagnak, és 2018 második negyedévében (éves szinten) 6,7 százalékot ért el az első negyed 6,8-es értéke után.

A HVG az 50 legnagyobb magyar nagyvállalatot állította rangsorba az árbevétel, a létszám, az eredmények és a saját tőke alapján. Mint a lap szerzője írja, háromféleképpen lehet előrelépni a magyar cégek toplistáján: jól működő nagyvállalatként, a kormányzati centralizáció kedvezményezettjeként, illetve adóoptimalizáló multik lerakataként. Az élen a MOL, az Audi Hungária, az MVM, a Mercedes és a General Electric magyarországi vállalatai állnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×