eur:
410.74
usd:
394.07
bux:
0
2024. december 27. péntek János

Újabb fejlemény a kötelező kéményellenőrzés ügyében

Nem változtatna a Ház a kéményseprésről már elfogadott azon szabályon, amely megszüntetné a kéményellenőrzések kötelező megrendelését a családi házban élők számára. A már elfogadott jogszabálynak a többi között ezt a passzusát kifogásolta a köztársasági elnök és küldte vissza megfontolásra azt az Országgyűlésnek.

Az Országgyűlés Törvényalkotási bizottsága mindössze egy olyan módosítást fogadott el csütörtöki ülésén az előterjesztéshez, amely a sarkalatossági záradékot hagyná el, az indoklás szerint azért, mert minősített többséget igénylő törvényi rendelkezések nincsenek a törvényében.

Az államfő múlt héten küldte vissza a Háznak a módosítást. Azt írta: az önkéntes, megrendelésen alapuló kéményseprő ipari szolgáltatás a biztonsági szint radikális csökkenését jelent, és az életveszélyes helyzetek számának jelentős növekedését eredményezheti. A nemzetközi tapasztalatok szerint a balesetek száma többszörös azokban az országokban, ahol önkéntességen alapuló rendszer működik - hívta fel a figyelmet Áder János.

A köztársasági elnök emellett jogalkotási kifogást is emelt a törvénnyel kapcsolatban. Annak ellenére ugyanis, hogy az Országgyűlés a jogszabály kétharmados többséget igénylő rendelkezéseit nem fogadta el, az államfőnek megküldött törvényszöveg sarkalatossági záradékot tartalmazott.

Most ezt a záradékot vette ki egy módosítással a bizottság.

Ellenzéki felszólalók, többek között Szilágyi György (Jobbik) vagy Bangóné Borbély Ildikó (MSZP) és Demeter Márta (LMP) a testület ülésén kifogásolták, hogy a kormányoldal kitart a kötelező ellenőrzés megszüntetése mellett.

Szilágyi György úgy fogalmazott: a kormányoldal semmibe veszi Áder János államfő észrevételeit. Kijelentette: a kormányoldal "gyilkossági kísérletet hajt végre", ha nem változtat az előterjesztés tartalmi részén. Később Selmeczi Gabriella (Fidesz) felszólalt ezen kijelentések ellen.

Felkai László, a Belügyminisztérium államtitkára kijelentette: egy plurális társadalomban több vélemény él egymás mellett, a döntéshozó pedig azok között mérlegelve és azokat sorrendbe téve csak egyet tud képviselni.

Címlapról ajánljuk
Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Frank-Walter Steinmeier tartotta magát a kiszivárgott menetrendhez, és ennek megfelelően pénteken feloszlatta Bundestagot. Egyidejűleg hivatalosan is február 23-ra tűzte ki az előrehozott parlamenti választásokat. Az egyik döntés sem meglepetés, de az alkotmányban rögzítettek szerint szükség volt az államfő hivatalos nyilatkozatára.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×