eur:
407.51
usd:
386.56
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Október közepén megpecsételődhet Botka László sorsa

Október közepén megpecsételődhet Botka László sorsa

Az ellenzéki pártoknak nem tetszik az MSZP ajánlata.

Hiába utasították vissza a megszólított ellenzéki pártok Botka László ajánlatát, miszerint a listás helyek felét nekik adná az MSZP, a szocialisták képtelenek elfogadni, hogy sem belőlük, sem miniszterelnök-jelöltjükből nem kérnek a baloldalon. A Magyar Idők információi szerint akár alig egy hónap múlva, az MSZP október közepén esedékes választmányi ülésén eldőlhet Botka László sorsa.

"Továbbra is azt kérjük a demokratikus ellenzék pártjaitól, hogy az összefogásról eddig érkezett egyetlen valódi, számokat is tartalmazó, nem feltételezéseken alapuló ajánlatot, Botka Lászlóét, érdemi párttestületeik tárgyalják meg, és vegyék figyelembe szimpatizánsaik, választóik véleményét is, akik kormányváltást akarnak" – reagált Botka László kommunikációs stábja arra, hogy az LMP, a DK, a Momentum, az Együtt és a Párbeszéd órákon belül nemet mondott az MSZP miniszterelnök-jelöltjének közös listára tett javaslatára, amire csupán a Fodor Gábor vezette Liberálisok mutatkoztak nyitottnak.

Harangozó Tamás az ATV-ben azt hangoztatta: ezen pártok szavazóinak a 80-98 százaléka gondolja úgy, hogy valamilyen választási szövetségben együtt kell működni, sőt az LMP-szavazók 98 százaléka is egyetért ebben. Arra a kérdésre, hogy ezt a számot mire alapozza, Botka kabinetfőnöke azt válaszolta: az MSZP saját, belső megrendelésre készült kutatására, amelynek szerinte biztosan lesz olyan része, amit később a nyilvánosság elé tárnak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 18. 04:00
×
×
×
×