eur:
407.03
usd:
358.15
bux:
92105.94
2025. április 25. péntek Márk

Árthat a hőség zöldségeknek

Minőségi romlást okozhat a most érő zöldségeknél és gyümölcsöknél az elhúzódó kánikula, de a kertészek szerint ha fokozatosan jön a lehűlés és nem viharokkal, jégesővel, akkor a termés nincs veszélyben - írta pénteki számában a Világgazdaság.

Ledó Ferenc, a FruitVeb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke a lapnak elmondta: a fólia alatt és üvegházakban termesztett paprikára nagy veszélyt jelent, hogy a fólia ilyen időjárási körülmények között nem tud átszellőzni. A forróságon kívül az aszály is gondot okoz, és a kánikulában az öntözés is kevésbé hatékony.

A terméktanács ugyanakkor egyelőre nem változtatott korábbi termésbecslésén, amely szerint szabad földről 33-35 ezer tonna, a hajtatott paprikából pedig 170-180 ezer tonna termés várható. A fóliás és üvegházi paradicsom 120-125 ezer tonnás termést hozhat, az ára ugyanakkor a tavalyinál 8-10 százalékkal alacsonyabb. Szabadföldi paradicsomból, amely szinte kizárólag ipari hasznosításra megy, 110-120 ezer tonna teremhet az idén.

A gyümölcsök közül legjobban a szőlő tűri a nagy meleget, az almánál, szilvánál, őszibaracknál viszont minőségromlást okozhat a hőség.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nagy jelentősége van annak, hogy ki lesz a következő pápa

Orbán Viktor péntek reggel: nagy jelentősége van annak, hogy ki lesz a következő pápa

A hitbeli mellett nemzeti szimpátián alapuló közelséget is érzett a kormányfő Ferenc pápával, aki - mint hangsúlyozta - háromszor is találkozott a magyarokkal. A kormányfő szólt még a "háborús pszichózisról", szerinte Ukrajnával együtt a háborút is felvennénk az EU-ba, amely viszont épp békeszövetségként jött létre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A brexitet megelőzőnél is jobbá válhat a munkaerőáramlás

A brexitet megelőzőnél is jobbá válhat a munkaerőáramlás

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen és a brit miniszterelnök, Keir Starmer egyre szorosabb együttműködés jeleit mutatják, mivel mindkét fél érdeke, hogy a britek is kivegyék részüket a kontinens újrafegyverkezéséből, és így a stratégiai függetlenség kialakításából. Az eddig vitapontként kezelt érdekkülönbségek most apró nézeteltérésekként jelennek meg, amelyekből mindkét fél kedélyesen enged, és így a fiatal munkaerő is újra szabad áramlást kaphat London irányába.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×