eur:
408.11
usd:
375.12
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
Boross Péter szerint Kelet-Európa az EU túlélésének kulcsa

Boross Péter szerint Kelet-Európa az EU túlélésének kulcsa

Eljött az álmokból élő Nyugat-Európa alkonya - mondta az egykori miniszterelnök a Sonline.hu-nak. Szerinte ha hagyják érvényesülni a kelet-európai országokat, akkor van esélye az Európai Uniónak, de Brüsszelt nem ártana lecserélni egy másik központra. Boross Péter úgy véli, csakis a védekezés az egyetlen esélyünk a következő évtizedekben.

"Európa jövője beborult, egy hanyatló korszakában van egy úgymond: fehér civilizáció, amely hosszú távlatokban – évszázadokra kell gondolni – megítéltetett és könnyűnek találtatott. De belátható távolságban küzdeni kell, hogy a romlás virágai ezen a kis területen, amit hazánk jelent, ne nyíljanak olyan mennyiségben. Lényeges kérdés, miből lehet kimaradni e nagy mélybe zuhanás közben a szellemi, morális szempontból tönkretett, vagy tönkretétel előtt álló Európában. Nyugat-Európa alkonya, ami egyértelmű. Kérdés az, hogyan lehet megúszni? A Nyugat-Római Birodalom is széthullott, míg a kelet-római még vagy ezer évig élt" - mondta az Orbán Viktorral jó, kölcsönös megbecsülésen alapuló kapcsolatot ápoló egykori miniszterelnök a sonline.hu-nak.

A migrációval kapcsolatban azt is elmondta, hogy "védekezni kell az ellen, hogy ennek a másik kultúrának a képviselői ne özönljenek be túlzott mértékben. Amíg kevés és szállingózó a bevándorlás, addig az integrációban is van eredmény, ám amikor tömeges és elér egy meghatározott mennyiséget, abban a pillanatban az öntörvényei szerint kezd élni. És visszahódítja magának a korábban integrálódásra képes vagy hajlamos elemeket is. Tehát ez a hit és felfogásrend, ami a bevándorlókat jellemzi, az legyőzi a hit és elvek és korlátok nélküli európai szellemet. Ezért nagyon lényeges a védekezés, annak minden kockázatával együtt."

A Trump-kormányzat olyan, mint az Antall-kormány volt

"A történelem azt bizonyítja, hogy tizenöt évnél hosszabb időre előre tekinteni nem nagyon lehet. Egy azonban biztos, Ázsia jön föl, Nyugat-Európa megy le, az Egyesült Államokban pedig Trump ugyanolyan helyzetbe került, mint mi, az Antall József vezette kormány, hogy a választás után létrejöhettünk, de apparátus nélkül. Felépíteni egy országot ilyen feltételek nélkül kétséges. Magam részéről nem látom lefutottnak, ami Amerikában Trump és egy hatalmas, a mi szóhasználatunk szerinti liberális erőtényező között zajlik" - mondta Boross Péter.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×