Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Fogságba ejti a pesti utasokat a troli

Fogságba ejti a pesti utasokat a troli

Bár múlt szombat óta ismét közlekednek a Skoda-Solaris trolik Budapesten, az InfoRádió úgy tudja, hogy ismét gondok vannak az ajtókkal.

A két éve vásárolt Skoda-Solaris trolikat február közepén kellett átmenetileg kivonni a fogalomból, mert – ahogy a BKV akkor tájékoztatott – néhány egyedi esetben előfordult, hogy a jármű ajtaja kinyílt anélkül, hogy ezt a vezető akarta volna.

Leszögezték: személyi sérülés a hibajelenség miatt nem történt, de utasbiztonsági okokból a teljes 36 járművet magába foglaló flottát leállították a szervizidőre.

Fogságba ejti a pesti utasokat a troli

Kevesebb mint egy hét után elvégezték a hibajavítást. Úgy tudjuk, a gyártó Škoda egy holland alvállalkozóval között szerződés erre a feladatra. Információink szerint azonban a járművek ajtajai továbbra sem működnek megbízhatóan. Úgy tudjuk, most nem az a gond, hogy váratlanul és irányítás nélkül kinyílnak az ajtók, hanem éppen ellenkezőleg: hiába kéri erre a szoftvert a sofőr a le- és a felszálláskor, az ajtók sokszor a kérés ellenére zárva maradnak.

Egy internetes fórumon egy trolivezető azt írta: örül annak, hogy újra kint vannak a Solarisok, de sajnos még mindig nem jók az ajtók, mert megtörtént, hogy a végállomáson az utasokat, sőt, magát a sofőrt is kizárta a jármű.

A 2015-ben vásárolt trolik szoftverhibáját a gyártó garanciálisan javítja.

Az InfoRádió értesülése szerint a problémák hátterében programhiba van, a BKV pedig már jelezte, hogy újra kellene írni a szoftvert. Ha valóban felmerül ez, akkor a Skoda kötbért fizethet.

Kerestük a Budapesti Közlekedési Központot, és a BKV-t is, hogy megtudjuk, van-e tudomásuk az ajtók újabb meghibásodásokról, de egyelőre nem reagáltak a társaságok.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×