Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós

Csillagszórót ne vigyen a repülőre!

Tilos a repülőgépek fedélzetére pirotechnikai eszközöket - így csillagszórókat, petárdákat - felvinni vagy poggyászban feladni, ennek ellenére több ilyen csomagot is talált már az idei karácsonyi szezonban a Liszt Ferenc nemzetközi Repülőtér üzemetetője.

A Budapest Airport közleménye szerint az ünnepek előtti csúcsidőszakban már idén is előfordult, hogy rövid idő alatt tucatnyi feladott poggyász akadt fenn a biztonsági szűrőn a csillagszórók miatt.

A tűzveszélyes anyagok szállítása szigorúan tilos, a repülőtéri biztonsági szolgálat ezért kénytelen a poggyászokat átvilágítani, szükség esetén felnyitni és eltávolítani a veszélyes eszközöket. Ez időveszteséggel és kényelmetlenséggel jár, már több járat is csak késve tudott elindulni a poggyászrendszerben feltorlódott csomagok miatt.

Szabó István, a Budapest Airport biztonsági igazgatója a közlés szerint azt mondta, a legtöbben ugyan már nem pakolnak pirotechnikai eszközt a kézipoggyászba, helyette viszont megpróbálják a feladott bőröndben szállítani, de ez szintén tilos.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Kiszabadult a szélsőjobboldali szellem a palackból: Európában jól ismert üzenetekkel erősödik a „japán Trump”

Kiszabadult a szélsőjobboldali szellem a palackból: Európában jól ismert üzenetekkel erősödik a „japán Trump”

Az utóbbi évek alaposan átrajzolták Japán politikai életének valóságát. Az elmúlt 70 évben szinte folyamatosan kormányzó jobboldali Liberális Demokrata Párt (LDP) történelmi válságát éli, közben új formációk emelkednek fel. A helyzet 2025 novemberében forró lett Tokióban, amikor a kormányfő kijelentette, hogy a szigetország beavatkozna katonailag, amennyiben Kína megtámadná Tajvant. A mondatok súlyos feszültséghez vezettek, ám ennél is érdekesebb, hogy a miképpen hatott a szigetországban már egyébként is erősödő japán nacionalizmusra. Ennek legfőbb képviselője már okozott meglepetést választások során, ráadásul olyan politikai trendek törtek be az ország mindennapjaiba, amelyek máshol már jól ismertek lehetnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 21:40
×
×
×
×