eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Ilyen még nem volt: mindkét brit nagypártban teljes a káosz

Ilyen még nem volt: mindkét brit nagypártban teljes a káosz

Nagy-Britanniában mind a két nagy pártban, a konzervatívok és a munkáspártiak körében is nagy a bizonytalanság az Európai Unióból való kilépés miatt - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Pallai Péter újságíró, a BBC volt munkatársa.

„Mind a két vezető pártban teljes a káosz. Ez a legrémisztőbb” - fogalmazott Pallai Péter.

„Mert ilyen helyzet még nem állt elő az Egyesült Királyságban, hogy mind a két nagy párt egyszerre szenvedjen vezetőválságtól” - indokolta állítását.

„Mondjuk a munkáspártnál ez majdnem tartós dolog, mert Ed Miliband leváltása után most megint egy olyan vezetőjük van, akitől a parlamenti vezetők többsége meg akar szabadulni” - tette hozzá a BBC volt munkatársa.

„A konzervatívoknál eleve megoszlás volt a bent maradás és a kiválás kérdésében. Cameron már régóta bejelentette, hogy nem akar harmadszor is miniszterelnök lenni. Ezzel a bejelentéssel már eleve elkezdte a pozíciókeresést a képviselőtársai között, hogy majd ki lesz az utóda. Most látszólag kapóra jött a népszavazás azoknak, akik gyorsan le akarták váltani” - mondta Pallai Péter.

„Boris Johnson valószínűleg úgy érezte, hogy ha el is veszítik a népszavazást – abból kiindulva, hogy ő a vesztesek oldalán lesz, de a saját pártján belül hősi szerepbe kerül –, ő lesz a miniszterelnök. Úgy érezte, hogy a konzervatív szavazók többségét meg tudja nyerni magának akkor is, ha az ország szavazóinak többségét nem” - véli az újságíró.

„A konzervatív-pártiak szavazóbázisának többsége kilépéspárti” - jegyezte meg.

Pallai Péter szerint ami perdöntőnek bizonyult, az nem a konzervatív szavazatok, hanem az, hogy a munkáspártiak nem követték a saját pártjuk vezetőinek irányvonalát.

„A munkásosztályból a munkáspárti emberek közül nagyon sokan a kilépés mellett szavaztak” - magyarázta.

„Kérdés, hogy mennyire tudatosult az emberekben mindaz, amit az Európából érkező pénz hozott. A kilépési kampány egyik tétele – ami aztán hamisnak bizonyult – az volt, hogy hetente 240 millió fontsterling vándorol Angliából Brüsszelbe, mint nettó befizetőnek. Azt mondták, hogy ezt a közegészségügyre lehetne fordítani” - emlékeztetett a BBC volt munkatársa.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 20:53
×
×
×
×