Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

Pótlóbuszok járnak villamosok helyett a hétvégén

Négy budapesti villamosjáratot is buszokkal pótolnak egy-egy szakaszon a hétvégén - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel.

A Széll Kálmán tér vízelvezető rendszerének kiépítése miatt a szombati üzemkezdettől vasárnap 19 óráig az 56A villamos rövidített útvonalon a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér között jár. Emiatt a 61-es járatokat sűrítik, viszont akik a Széll Kálmán téren átutaznak, azoknak a téren rövid gyaloglással egy másik 61-es szerelvényre kell átszállniuk.

Az 59-es és az 59A járat sem szombaton, sem vasárnap nem közlekedik, a szerelvényeket buszokkal pótolják, amelyek többnyire az 59-es villamos, illetve a 8-as és 53-as buszok megállóiban áll meg.

A hétvégén a 3-as villamosok - a Bihari úti vágányok karbantartása miatt - csak a Mexikói út és Kőbánya alsó vasútállomás között járnak, a Gubacsi út/Határ út és a Szent László tér között pedig pótlóbusz viszi az utasokat. A 3-as pótlóbusz a Határ úti végállomásról a 119-es és a 166-os, a Szent László téren pedig a 162-es, a 162A és a 262-es busz megállóhelyéről indul.

Címlapról ajánljuk
Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében annak járt utána, hogy öt uniós tagállamban hogyan befolyásolja a munkaerőpiacra lépést és milyen társadalmi megítélése van a sorkatonaságnak. A fegyveres konfliktusok, geopolitikai kihívások egyre több európai országot sarkallnak arra, hogy visszavezessék a sorkatonai szolgálatot, illetve komoly haderőfejlesztések is indultak az utóbbi időben a kontinensen. A tanulmány szerzői, Szigethy-Ambrus Nikoletta és Erdélyi Dóra az InfoRádió Trendfigyelő című műsorában beszéltek a részletekről.

Szijjártó Péter: Ukrajna mindent egy lapra tesz fel, hogy ukránbarát magyar kormány legyen

A honvédség gépével, de bérelt utasszállítókkal is hozza haza a külügy az iráni háború miatt külföldön rekedt magyarokat. Az elmúlt napokban az ukránok bemutatkoztak, kiderült, milyenek is valójában – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter vázolta azt is, meddig eszkalálódhat a magyar-ukrán feszültség, illetve hogy milyen megoldással igyekeznek minimálisra csökkenteni a hazánkkal szembeni zsarolási potenciált a kőolaj ügyében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

A héten a közel-keleti háború nyomta rá a bélyegét a tőkepiaci hangulatra, főleg az energiaárak megugrása miatt, amelyek inflációs és növekedési kockázatokat hordoznak magukban. Európában ugyan emelkedéssel indult a nap, azonban az olajár hirtelen megugrása újabb lefordulást hozott. Délutánra az európai és az amerikai tőzsdéken is csúnya esés alakult ki, a magyar piac is komoly nyomás alá került.  Itthon az OTP-re figyelnek a befektetők, a bankcsoport hajnalban tette közzé negyedéves számait: a negyedéves profit ugyan elmaradt a várttól, amire nem sűrűn van példa, de azért nagy dráma nincs, egész évben így is meglett a rekorderedmény. A rossz nemzetközi hangulat mellett viszont az OTP is jelentős mínuszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×